PKS Polonus – nowe połączenia do Lublina i Stalowej Woli

archiwum PKS Polonus

PKS Polonus rozwija siatkę połączeń o dwie kolejne linie. Kursy: Warszawa – Lublin uruchomione zostaną 26 maja 2017 roku, a na trasie Warszawa – Stalowa Wola ruszą już 12 maja 2017 roku. Sprzedaż biletów PKS Polonus na obu liniach wystartowała dzisiaj, równolegle w serwisie www.pkspolnus.pl oraz na platformie www.polskibus.com.

Jest to zacieśnienie współpracy z PolskiBus.com, który od marca 2017 roku oferuje na swojej platformie sprzedażowej bilety państwowego przewoźnika.
Po majowym powiększeniu przez PKS Polonus floty o 8 autobusów, przewoźnik kontynuuje działania strategiczno-inwestycyjne i rozwija siatkę połączeń o dwie nowe linie łączące Warszawę z Lublinem i Stalową Wolą. To powrót – z nowoczesnym taborem i promocyjnymi cenami biletów – na obsługiwane kilka lat temu trasy. Dzięki poszerzeniu oferty sprzedażowej platformy PolskiBus.com o 5 ekspresowych, codziennych połączeń z Warszawy do Lublina, pasażerowie PolskiBus.com będą mieli do wyboru aż 13 kursów dziennie w każdą stronę.

Maciej Acedański, prezes PKS Polonus, powiedział: “PKS Polonus kontynuuje zapowiadany rozwój floty i siatki połączeń. Uruchomienie 5 ekspresowych połączeń dziennie na trasie Warszawa – Lublin ma tym większe znaczenie dla pasażerów, że dokonuje się w przeddzień rozpoczęcia długoterminowych remontów na linii kolejowej Warszawa-Lublin. Liczymy, że nowoczesny tabor skierowany do obsługi tej trasy, dogodne godziny połączeń oraz atrakcyjne ceny biletów spotkają się z dużym i stałym zainteresowaniem ze strony pasażerów tak PKS Polonus, jak też PolskiBus.com.”

Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com, dodał: “Wspaniała niespodzianka dla mieszkańców Lublina! W ramach kolejnego etapu współpracy operacyjnej z naszym partnerem PKS Polonus oddajemy do Państwa dyspozycji aż 5 nowych, bezpośrednich połączeń na linii Warszawa – Lublin oraz do Stalowej Woli. Od wielu lat otrzymywaliśmy prośby od Pasażerów o poszerzenie oferty na tej trasie. Jest to najlepszy moment na wprowadzenie tej nowości na platformę www.polskibus.com. Zachęcamy do planowania podróży w atrakcyjnych cenach na pokładach komfortowych autokarów ADL Plaxton.”

Autokary obsługujące linie PKS Polonus będą miały w Warszawie 2 przystanki – na Dworcu Zachodnim oraz w centrum miasta – na Placu Defilad. Z Dworca Zachodniego odjazdy planowane są na godz.: 5:30, 8:15, 12:00, 15:30 i 17:00, natomiast spod Pałacu Kultury i Nauki autobusy będą odjeżdżały 15 minut później niż z przystanku początkowego. Z kolei odjazdy z Dworca Autobusowego w Lublinie w kierunku stolicy zostały zaplanowane na godz.: 6:30, 10:00, 12:30, 16:15 i 20:00.