Pierwszy Travel Mixer promował Grecję dla branży MICE

AG

Pierwszym kierunkiem MICE prezentowanym podczas nowego projektu Travel Mixer, była Grecja. Przedstawiciele branży spotkali się z przedstawicielką GNTO, by dowiedzieć się, jakimi możliwościami dla organizacji wydarzeń dysponuje ten kraj.

W 2018 roku Polska była piątym co do wielkości rynkiem turystycznym dla Greków, po Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i Francji. Kraj nad Morzem Egejskim odwiedziło ponad milion turystów z naszego kraju.

Grecy chcieliby zainteresować Polaków swoją ofertą dla sektora MICE. Jednym z działań, które mają w tym pomóc, są spotkania z branżą. Jednym z nich był Travel Mixer, zorganizowany przez Grecką Narodową Organizację Turystyczną oraz firmy INN Agencja Reklamy i Karvico, przy współpracy z siecią Mariott. Wydarzenie odbyło się w apartamencie w południowej części warszawskiego śródmieścia.

„Travel Mixer to nasz nowy projekt dla branży MICE. Będziemy prezentowali najlepsze kierunki wyjazdów oraz naszych sprawdzonych partnerów. Pierwsze spotkanie poświęcone jest Grecji, która ma ogromne znaczenie dla naszej branży” – powiedziała Alina Puto, współtwórczyni Travel Mixera.

Podczas spotkania Nikoletta Nikopolou, szefowa GNTO w Polsce, zaprezentowała walory eventowe swojego kraju. Podkreśliła, że Grecja posiada infrastrukturę niezbędną do organizacji wydarzeń dla liczby uczestników zaczynającej się od pięćdziesięciu osób, a kończącej na 15 tys. To 16. najpopularniejszy kraj MICE w Europie (spośród 44) i 25. najpopularniejszy na świecie (rachuba uwzględnia 117 krajów). Z kolei Ateny zajmują 16. miejsce na liście 500 najpopularniejszych kierunków wyjazdów MICE. Z Warszawy można się do nich dostać samolotem, w tym tanimi liniami. Lot trwa ok. 2,5 h.

Większość wydarzeń ma miejsce wiosną i jesienią, aż 23 do 25 proc. – w październiku. W Grecji znajduje się ponad tysiąc hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, które w sumie dysponują ok. 150 tysiącami siedzeń konferencyjnych.

„Naszą zaletą jest też nowoczesne zaplecze technologiczne dla wydarzeń oraz doświadczeni w organizacji wydarzeń pracownicy. A także mnóstwo obiektów niebędących hotelami, a nadających się do organizacji wydarzeń – tych mniejszych, jak i masowych. Ogromne znaczenie mają również aktywności towarzyszące – obcowanie z dziedzictwem kulturowym i historycznym, świetna kuchnia, możliwość organizacji różnego rodzaju aktywności” – przekonywała Nikoletta Nikopolou.

Żaneta Szpakowska z sieci Marriott zaprezentowała zaplecze tej sieci znajdujące się w Grecji. Jest ich 15 w dziewięciu lokalizacjach. Jednym z nich jest Sheraton Rhodes Resort na Rodos – obiekt dysponuje salą konferencyjną na 600 osób i 400 pokojami (z czego 250 typu twin). Jeszcze więcej, bo 1200 osób, może się spotkać w Westin Resort (na Costa Navarino), który obsługuje grupy MICE w połączeniu z hotelem Romanos, również należącym do Mariott international.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center