Pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi wylądował w Abu Zabi

Wizz Air Abu Zabi, nowa narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świętuje przylot pierwszego supernowoczesnego samolotu typu Airbus A321neo na międzynarodowe lotnisko Abu Zabi.
Wizz Air Abu Zabi rozpocznie operacje w siatce połączeń zawierającej Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań.
Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi powiedział: „Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń. Najnowocześniejszy samolot Airbus A321 neo Wizz Air Abu Zabi oraz ulepszone środki ochronne zapewnią możliwie najlepsze warunki sanitarne dla podróżnych.”
Mohammed Husain Ahmed, dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi, dodał: „ Z radością witamy pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi w nowej bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Powstanie i działalność linii Wizz Air Abu Zabi to kamień milowy wzrostu i rozwoju rynku niskokosztowych linii lotniczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również odzwierciedlenie zakończonego sukcesem wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i higieny na naszych lotniskach, a także inwestycji w przekształcaniu lotniska w Abu Zabi globalny ośrodek dla linii lotniczych z całego świata.”
Saeed Rashed Al Saeed, Dyrektor ds.marketingu w Departamencie Kultury i Turystyki Abu Zabi (DCT Abu Dhabi), skomentował: – Dzięki pierwszemu samolotowi Wizz Air Abu Zabi jeszcze więcej osób będzie mogło nas odwiedzić. Abu Zabi to bogactwo spektakularnych atrakcji i częsty wybór osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Z niecierpliwością czekamy, aby móc pokazać nowym gościom, co stolica ZEA i okoliczne Emiraty mają do zaoferowania.
POWIĄZANE WPISY
7 lutego 2025
Linie Emirates poszukują członków personelu pokładowego
Linie Emirates poszukują kandydatów do swojego międzynarodowego zespołu personelu…
0 Komentarzy1 Minuty
6 lutego 2025
Restauracje ważniejsze niż zabytki? Młodzi podróżni zmieniają priorytety
Ponad 70 proc. młodych podróżnych uważa, że kulinarne doświadczenia to kluczowy element…
0 Komentarzy5 Minuty
5 lutego 2025
Ryanair: 12,4 mln pasażerów w styczniu 2025
5 lutego Ryanair Holdings opublikował statystyki ruchu za styczeń 2025. Przewoźnik…
0 Komentarzy1 Minuta
5 lutego 2025
Więcej turystów nad Bałtykiem w ferie. Hotele notują wzrost rezerwacji
Coraz więcej turystów wybiera nadmorskie kurorty na ferie zimowe. Pomorze Zachodnie staje…
0 Komentarzy5 Minuty
5 lutego 2025
Nowe połączenie z Warmii i Mazur. Ryanair poleci do Düsseldorfu
Ryanair poinformował o nowym rozkładzie lotów na lato 2025 z Lotniska Olsztyn-Mazury.…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lutego 2025
II edycja Responsible Incentive Travel Day już w kwietniu
Stowarzyszenie Site Poland organizuje drugą edycję wydarzenia Responsible Incentive…
0 Komentarzy2 Minuty
4 lutego 2025
Rekordowy rok dla Turcji: 62,2 mln turystów i 61,1 mld dolarów przychodu
W 2024 roku Türkiye (Turcja) odnotowała rekordowy wzrost liczby odwiedzających, goszcząc…
0 Komentarzy1 Minuty
3 lutego 2025
PLL LOT uruchomiły połączenia do Lizbony
3 lutego o godz. 10:30 wystartował pierwszy rejs PLL LOT z lotniska Chopina w Warszawie…
0 Komentarzy1 Minuty
3 lutego 2025
LOT połączy Rzeszów z Gdańskiem
Polskie Linie Lotnicze LOT do letniej siatki połączeń ponownie dodały bezpośrednie…
0 Komentarzy2 Minuty