Pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi wylądował w Abu Zabi

Powitanie samolotu na lotnisku w Abu Zabi

Wizz Air Abu Zabi, nowa narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świętuje przylot pierwszego supernowoczesnego samolotu typu Airbus A321neo na międzynarodowe lotnisko Abu Zabi.

Wizz Air Abu Zabi rozpocznie operacje w siatce połączeń zawierającej Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań.

Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi powiedział: „Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń. Najnowocześniejszy samolot Airbus A321 neo Wizz Air Abu Zabi oraz ulepszone środki ochronne zapewnią możliwie najlepsze warunki sanitarne dla podróżnych.”

Mohammed Husain Ahmed, dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi, dodał: „ Z radością witamy pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi w nowej bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Powstanie i działalność linii Wizz Air Abu Zabi to kamień milowy wzrostu i rozwoju rynku niskokosztowych linii lotniczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również odzwierciedlenie zakończonego sukcesem wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i higieny na naszych lotniskach, a także inwestycji w przekształcaniu lotniska w Abu Zabi globalny ośrodek dla linii lotniczych z całego świata.”

Saeed Rashed Al Saeed, Dyrektor ds.marketingu w Departamencie Kultury i Turystyki Abu Zabi (DCT Abu Dhabi), skomentował: – Dzięki pierwszemu samolotowi Wizz Air Abu Zabi jeszcze więcej osób będzie mogło nas odwiedzić. Abu Zabi to bogactwo spektakularnych atrakcji i częsty wybór osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Z niecierpliwością czekamy, aby móc pokazać nowym gościom, co stolica ZEA i okoliczne Emiraty mają do zaoferowania.