Pierwszy Airbus A350 XWB w barwach Lufthansy

archiwum Lufthansy

Grupa Lufthansa, największy klient i operator Airbusa, odebrała swój pierwszy A350 XWB, najnowszy i najbardziej efektywny dwusilnikowy, szerokokadłubowy samolot pasażerski. Jest to pierwszy z 25 samolotów A350-900 zamówionych przez Lufthansę.

Przewoźnik wykorzysta swoje pierwsze A350 do obsługi dalekodystansowych połączeń z Monachium do Delhi i z Monachium do Bostonu.
A350 XWB Lufthansy jest napędzany silnikami Rolls-Royce, a jego komfortowa kabina pasażerska będzie podzielona na trzy klasy z 48 miejscami w klasie biznesowej, 21 klasie w ekonomicznej o podwyższonym standardzie (Premium Economy) i 224 w klasie ekonomicznej. A350 XWB oferuje najnowsze rozwiązania Lufthansy, w tym nowe fotele, zupełnie nowy pokładowy system rozrywkowy, a także – po raz pierwszy – łączność podczas lotu, co zapewni znacznie większy komfort i wygodę pasażerom we wszystkich klasach.

Dotychczas Airbus otrzymał 810 wiążących zamówień na A350 XWB od 43 klientów z całego świata, co oznacza, że już teraz jest to jeden z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.