Pięć nowych tras Eurolotu

archwium Eurolotu

Eurolot ogłosił, że otwiera 5 nowych tras z Lotniska Chopina w Warszawie, do: Zagrzebia (Chorwacja), Kiszyniowa (Mołdawia), Stuttgartu i Dusseldorfu w Niemczech oraz Lublina. Rejsy będą wykonywane przez samoloty typu Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów.

Samoloty Bombardiery Q400 w barwach Eurolotu zostaną powitane na lotniskach tradycyjnym salutem wodnym, a na podróżnych będą oczekiwać reprezentanci portów i lokalnych władz. Wyjątkowo uroczyste otwarcie zaplanowano w Kiszyniowie oraz Zagrzebiu, gdzie odbędą się konferencje prasowe z udziałem m.in. przedstawicieli polskich, chorwackich i mołdawskich Ambasad, Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce oraz reprezentantów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznej.
Nowe połączenia zagraniczne przewoźnika to tzw. trasy przyszłościowe, które czekają dopiero na rozwój ruchu turystycznego i pasażerskiego. Dzięki nim Eurolot połączy Chorwację, Mołdawię, Niemcy z Polską oraz Centralno-Wschodnią Europą.
Samoloty Eurolotu będą latały do Zagrzebia, Stuttgartu, Dusseldorfu 7 razy w tygodniu, a do Kiszyniowa 4 razy w tygodniu. Polski przewoźnik uruchomi dzisiaj również kolejne połączenie krajowe – z Warszawy do Lublina. Eurolot będzie operował ze stolicy do portu w Lublinie z częstotliwością 6 razy w tygodniu.
Cena na połączenia (w obie strony) do Mołdawii zaczyna się już od 599 złotych, do Zagrzebia od 599 złotych, do Stuttgartu od 499 złotych, do Dusseldorfu od 429 złotych, a do Lublina od 198 złotych.