PHH otworzył hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport

PPH

Polski Holding Hotelowy otworzył właśnie hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka: Holiday Inn Express Rzeszów Airport. Hotel oferuje 120 pokoi w standardzie trzech gwiazdek. W hotelu znajduje się także restauracja i dwie sale konferencyjne.

Ekonomiczna marka Holiday Inn Express należy do portfolio IHG i jest skierowana przede wszystkim do gościa biznesowego. Podczas konferencji prasowej podkreślano, że budowa została zrealizowana w terminie, a sam hotel przyczyni się do dalszego rozwoju regionu.

holiday inn rzeszow airport

„Holiday Inn Express Rzeszów Airport to hotel najnowszej, czwartej generacji i jednocześnie pierwszy tego typu obiekt w naszym kraju. Działamy jako lider wprowadzając innowacje na polski rynek” – mówił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH.

Niecałe dwa lata temu, podczas Kongresu 590 Polski Holding Hotelowy podpisał umowę franczyzową z siecią IHG na budowę hotelu przy lotnisku Rzeszów-Jasionka.

„Nie ukrywam zadowolenia, że taki nowoczesny obiekt powstał właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju naszego regionu” – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, obecny na konferencji otwarcia hotelu.

„Holiday Inn Express otworzył się w idealnym czasie dla rozwoju portu lotniczego w Rzeszowie. Z każdym rokiem lotnisko obsługuje coraz większą liczbę pasażerów oraz otwiera coraz więcej międzynarodowych połączeń. Rozwój lotniska wiąże się z dodatkowym zapotrzebowaniem na zaplecze noclegowe zarówno dla podróżnych jak i dla załóg, czy pracowników obsługi technicznej” – powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Hotel ma służyć nie tylko pasażerom portu, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska.

Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego dodaje również, że jednym z priorytetów, zarządzanej przez niego spółki, jest inwestowanie w kadrę menedżerską na polskim rynku.

„Cieszymy się, że zatrudniamy managerów i pracowników z regionu Podkarpacia, którzy są bardzo dobrze przygotowani do zawodu. Najlepszym tego przykładem jest dyrektor hotelu – Wojciech Dobrowolski, który ma bogate doświadczenie w branży hotelarskiej – dodał prezes PHH.

hiex korytarz

Holiday Inn Express jest marką ekonomiczną stworzoną przez sieć IHG w odpowiedzi na potrzeby ludzi biznesu wychowanych w świecie nowych technologii. Hotel dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestrzenią, która pozwala na integrację pomiędzy gośćmi. Strefy wspólne zaprojektowano zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi ostatniej generacji sieci hotelowej Holiday Inn Express.

Architekci zestawili materiałowo i kolorystycznie całość stref odpoczynku, konsumpcji i pracy konferencyjnej. Na piętrach, w hallach windowych i korytarzach użyto tej samej kolorystyki, stosując również na ścianach miękkie mozaiki tłumiące dźwięki. Wnętrza pokoi są stonowane, spokojne, dominuje beż, jasne drewno i biel z delikatnymi dodatkami ciemnego błękitu i akcentami głębokiego pomarańczu.

hiex lobby

Elewacja budynku w 30 proc. została wykonana ze szkła. Podcięcie hotelu na parterze tworzy efekt głębi oraz przytulnego wnętrza, przyciągającego uwagę zarówno pasażerów, jak i osób podróżujących samochodem. Dodatkową ozdobą elewacji są glify okienne w kolorach marki – niebieskim oraz zielonym. W strefie zewnętrznej powstała przestrzeń rekreacyjna z uporządkowaną zielenią oraz betonowo–drewnianymi ławkami.

Obecnie Polski Holding Hotelowy (przekształcony w styczniu 2019 z Chopin Airport Development) posiada dziewięć obiektów, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim.

Do końca 2019 roku otworzy się kolejny hotel – Moxy w Poznaniu.

W 2019 roku Polski Holding Hotelowy obejmie całość udziałów spółek AMW Hotele, Gliwickiej Agencji Turystycznej, Hoteli Olsztyn oraz Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych. Dzięki temu w grupie kapitałowej PHH znajdzie się łącznie 30 obiektów hotelarskich. Ponadto, w ramach umowy z PHN o zarządzanie, w najbliższych latach PHH otworzy Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center