Zimowy rozkład lotów z Rzeszowa: trzech przewoźników i osiem kierunków

Osiem kierunków w zimowym rozkładzie lotniska w Rzeszowie
Lotnisko w Rzeszowie/fot. archiwum lotniska w Rzeszowie

W zimowym rozkładzie lotów Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka, który obowiązuje od ostatniego weekendu, trzy linie lotnicze oferują loty na osiem lotnisk. Nową linią jest Wizz Air, który od 6 listopada połączy Rzeszów z Eindhoven.

Najwięcej połączeń z Rzeszowa oferuje Ryanair: do Londynu – na lotniska Stansted (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) i Luton (wtorek i sobota); East Midlands (piątek i niedziela), Bristolu (poniedziałek i piątek), Manchesteru (środa i niedziela) oraz Dublina (wtorek i sobota).

Polskie Linie Lotnicze LOT, oferują codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.
Od 6 listopada dwa razy w tygodniu pomiędzy Rzeszowem a holenderskim Eindhoven będą latać Airbusy WizzAira. W listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia we wtorki i soboty. Samolot na lotnisku w Rzeszowie będzie lądował o 11:05, a startował o 11:35.

Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka powiedział: Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.

Rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka Szymon Taranda dodał: „Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) opublikowało raport, z którego wynika, że w kabinie samolotu zaraża się jedna na 27,3 miliona podróżnych. Od początku roku linie lotnicze przewiozły 1,2 mld osób. Koronawirusem zaraziły się w samolocie 44 z nich. Prawdopodobieństwo, że podczas podróży samolotem zarazimy się wirusem jest więc podobne do tego, że uderzy w nas piorun”

PHH otworzył hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport