Otwarcie parku tematycznego Tajemnicza Solina w ośrodku turystycznym PKL

fot. materiały prasowe

Kolejna atrakcja znajdująca się na terenie nowego ośrodka turystycznego w Solinie należącego do Grupy PKL i PFR, została właśnie udostępniona dla turystów. Goście ośrodka PKL Solina w nowopowstałym parku mogą spędzić aktywnie czas, poznając w ciekawy i zabawny sposób historię oraz podania związane z tym regionem.

“Powstanie parku tematycznego w Solinie wpisuje się w strategię rozwoju PKL. Tworzymy ofertę turystyczną nie tylko w ośrodkach w wyjątkowych lokalizacjach ale taką, która jest niepowtarzalna. Park Tajemnicza Solina jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie tego regionu w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR” – mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Poznaj bieszczadzkie legendy w Parku Tajemnicza Solina

Nowy ośrodek należący do Grupy PKL i PFR w Solinie to nie tylko krajobrazy, z którymi utożsamiane są Bieszczady, to także legendy, które można poznać w Parku Tajemnicza Solina. Główne atrakcje zaplanowane zostały na Górze Jawor, na którą można dotrzeć koleją gondolową PKL. Przez cały weekend było kolorowo, a na najmłodszych czekał grupy animatorów, bajkowych postaci, bańki mydlane oraz wata cukrowa.

“Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie. Temat, który przybliżamy w Parku Tajemnicza Solina związany jest z bezpośrednio z regionem. To tutaj nasi goście dowiedzą się o postaciach z bieszczadzkich legend. W Parku Tajemnicza Solina dzieci spotkają zabawne Czady. I właśnie historia i legendy Bieszczad są głównym bohaterem naszego Parku” – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Park Tajemnicza Solina to dobrze zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. PKL tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach.

Młodzi turyści w Osadzie Olbrzymów mogą zaobserwować pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi.

Kolejka linowa na Solinę nową atrakcją turystyczną w Bieszczadach