Kolejka linowa na Solinę nową atrakcją turystyczną w Bieszczadach

fot. archiwum PKL

Oferta turystyczna w Polsce wzbogacona zostaje o nową atrakcję. Ośrodek turystyczny Grupy PKL i PFR już w lipcu zostanie udostępniony dla turystów. Każdy kto zechce odkryć Bieszczady na nowo i zobaczyć jako pierwszy ośrodek PKL nad Soliną już niebawem będzie mógł zarezerwować bilety na podróż koleją gondolową.

Jeśli planujecie swój wypoczynek i szukacie ciekawych miejsc w kraju, Bieszczady są zawsze dobrym pomysłem. Miejsce warto zobaczyć nie tylko ze względu na niepowtarzalną przyrodę, ale również na nową atrakcję turystyczną, która pozwoli poznać Bieszczady z zupełnie nowej perspektywy – z wysokości wagonika kolei linowej PKL.

“Prace nad budową nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR trwały ponad rok. Obecnie jesteśmy na ich końcowym etapie i już w lipcu osoby odwiedzające Solinę oraz Bieszczady będą mogły skorzystać z tej nowej i wyjątkowej atrakcji. Podróż koleją widokową PKL będzie wyjątkowym sposobem na podziwianie panoramy Bieszczadów. Widoki na krajobrazy i przyrodę – zarówno z wagonika, jak i wieży na szczycie Góry Jawor – są wręcz niezwykłe” – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Prace nad udostępnieniem atrakcji turystycznej są w ostatniej fazie przygotowań, a na terenie ośrodka trwają ostatnie szlify i odbiory budowlane. Po okresie testowym kolej linowa przeszła wszystkie niezbędne inspekcje, zakończone już badaniem i odbiorem kolei przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT), co oznacza, że już lipcu ośrodek powita pierwszych turystów.

PKL Solina

Turyści w te wakacje będą mieli możliwość wyruszyć koleją gondolową PKL w podróż przebiegającą nad solińską zaporą. Wrażeń na wysokim poziomie nie zabraknie nie tylko ze względu na odległość wagonika od ziemi – znajduje się tutaj najwyższa podpora kolei linowej w Polsce oraz jedna z wyższych w Europie licząca 75 m – ale również za sprawą krajobrazów.

Kolej widokowa i ośrodek PKL wyróżnia się parametrami, a także połączeniem technologii z siłą natury. Na jego wyjątkowość składają się również atrakcje wśród których dzieci, młodzież oraz dorośli znajdą tę najbardziej interesującą dla siebie. Właśnie to sprawia, że ośrodek turystyczny PKL Solina jest miejscem idealnym na wspólną rodzinną, szkolną, czy spędzoną w gronie znajomych całodniową rozrywkę.

Kolej gondolowa przebiegająca nad solińską zaporą pozwoli podziwiać krajobrazy Bieszczadów, w tym na tamtejsze połoniny. Wagonikiem kolei PKL ze stacji początkowej Plasza będze można dotrzeć wprost na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu widokowego każdy sprawdzi jaka została pokonana trasa koleją linową, monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości należące do Gminy Solina.

Za bilet na półtorakilometrową podróż koleją widokową PKL Solina – ze stacji dolnej Plasza do stacji górnej na Górze Jawor (góra/dół) – kupiony w sklepie internetowym zapłacimy 32 zł (ulgowy) oraz 39 zł (normalny).

Wstęp na wieżę widokową, z której będzie można zobaczyć panoramę bieszczadzką i Jezioro Solińskie oraz odpocząć w Kawiarni Widokowej, zapłacimy 10 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny).

W cenniku znajdują się też dodatkowe propozycje ze zniżką dla rodzin oraz preferencyjne propozycje cen atrakcji w pakietach. PKL oferuje w cenniku bilet rodzinny tzw. 2+1 na przejazd koleją (góra/dół), który można kupić w cenie 99 zł oraz bilet rodzinny 2+2 w cenie 119 zł.

Otwarcie najwyżej położonej plaży w kraju w sobotę 28 maja na Gubałówce