Otwarcie najwyżej położonej plaży w kraju w sobotę 28 maja na Gubałówce

fot. materiały prasowe

Na jedną z głównych i kultowych atrakcji Zakopanego, jaką jest plaża na Gubałówce, goście będą mogli przedostać się koleją linowo-terenową Polskich Kolei Linowych już 28 maja od godziny 9:00 .

Turyści, którzy w najbliższy weekend odwiedzą Zakopane i Gubałówkę, będą mogli już od rana na leżakach nie tylko odpocząć, odprężyć się, naładować baterie, czy podziwiać panoramę Tatr, ale także wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Polskie Koleje Linowe.

Chillout z atrakcjami na plaży na wysokości 1123 m

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli zrelaksować się grając w mini golfa. Rywalizacja w tym sporcie wciągnie osoby w każdym wieku. Mini golf dla rodzin oraz w gronie znajomych będzie niezapomnianą zabawą.

Odważni goście – którzy w sobotę odwiedzą najwyżej położoną w kraju plażę – za pomocą żyroskopu na własnej skórze odczują siłę przeciążeń grawitacyjnych. Plażowicze będą mogli również liczyć na pobudzający wyobraźnię pokaz iluzjonisty, który w sobotę od 12:00 przeniesie wszystkich turystów do świata magii.

To nie koniec atrakcji, bo na wszystkich odwiedzających Gubałówkę czeka prawdziwa integracja po góralsku. Chętni turyści wezmą udział w „Harnasiowym turnieju”, podczas którego będą rywalizować ze sobą w aż pięciu konkurencjach.

Biorący udział w zawodach podzieleni zostaną na dwie drużyn. Turyści podczas rywalizacji będą musieli wykazać się między innymi zręcznością – rzucając podkowami do celu, sprytem – pokonując tor przeszkód, czyli Ceprostradę, czy siłą rzucając do góralskich kręgli ułożonych z drewnianych kłotków. Każdy z uczestników zabawy poczuje się również jak prawdziwy juhas, a to wszystko za sprawą konkurencji związanej z dojeniem krasuli.

Gondole kolei widokowej PKL nad zaporą w Solinie zamontowane