Otwarcie nowej strefy tematycznej w Parku Rozrywki Rabkoland

Już w najbliższą sobotę (2 lipca) w Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna – Farma Cioci Maryni. Będą się w niej znajdować cztery nowe atrakcje. Oprócz tego w parku będą odbywać się koncerty, a także zabawy z animatorami.

Tego dnia park będzie świętował kolejne urodziny Owieczek Irenek. Z tej okazji zaplanowano premierę specjalnego, autorskiego albumu muzycznego Rabkolandu, który zostanie zaprezentowany podczas koncertu lokalnego duetu muzycznego. Dodatkową atrakcją będzie pokaz znanego najmłodszym animatora i magika – Pana Buźki. Będzie też możliwość współtworzenia z nim zabawnych nagrań. Jak na urodziny przystało, na gości czekać będzie również tort.

“Trzy lata temu otworzyliśmy nasz park w zupełnie nowej odsłonie – poszczególne strefy i atrakcje zyskały tematyczne dekoracje, dzięki czemu zaprosiliśmy dzieci do “zanurzenia się” w związane z nimi opowieści. Jednak nie zwalniamy tempa. Farma Cioci Maryni, nasza szósta strefa, to miejsce stworzone z poszanowaniem natury, które zapewnia najlepszy odpoczynek dla odwiedzających. Wkomponowane w istniejący drzewostan drewniane atrakcje stanowią ekologiczną alternatywę dla mechanicznych urządzeń, gdyż zużywają mniej energii. Naszym założeniem było stworzenie wesołej oazy zaprojektowanej tak, aby sprzyjała wspólnej zabawie dzieci z rodzicami. Chcemy, aby rodziny wynosiły z naszego parku bezcenne, wspólne wspomnienia” – mówi Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

W Farmie Cioci Maryni na najmłodszych czekać będą obecnie cztery atrakcje: Patataj, Wesoła Farma, Foto Punkt Traktor i Wieże Warzywne, jednak docelowo stanie się ona największą strefą parku. Wesoła Farma to atrakcja znana już wcześniej odwiedzającym, jednak teraz stanęła w nowym budynku w stylu góralskiej stodoły. Dzieci wraz z animatronicznymi zwierzętami gospodarskimi, mogą tutaj śpiewać znane piosenki. Wieże warzywne to przestronny plac zabaw, który został zaprojektowany z myślą o tym, by mogły z nich korzystać dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Chwytanie i wchodzenie na coraz wyższe wieże jest możliwe jedynie wtedy, gdy ciężar ciała jest utrzymany przez pozostałe kończyny dziecka, co zapewnia bezpieczeństwo i daje dużą ilość naprzemiennych pobudzeń półkul mózgowych. Dostępne tam rozmaite gry i zabawy stymulują motorykę małą, uczą logicznego myślenia oraz koncentracji. Ponadto wszystkie elementy, począwszy od układanek aż po dekoracje, spaja wspólna tematyka – warzywa, co ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Patataj zapewni przejażdżkę po sześćdziesięciometrowym torze w scenerii rodem z Dzikiego Zachodu, natomiast Foto Punkt Traktor to idealne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z odwiedzin nowej strefy.

„Dolina Trzmiela Tańczy” – impreza na powitanie lata w Parku Rozrywki Rabkoland