OROT z nową stroną internetową dla Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj”

Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj” powstał w 2015 roku dzięki Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Uruchomienie strony internetowej ma zwiększyć zainteresowania się tradycyjną kuchnią Śląska Opolskiego.

Na stronie internetowej można znaleźć zarówno informacje o restauracjach zrzeszonych w szlaku, przepisy i filmy kulinarne, za sprawą których można samodzielnie przygotować potrawy.

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj ratuje od zapomnienia tradycyjną kuchnię Śląska Opolskiego, a także historię i lokalne zwyczaje, jakie towarzyszyły jej powstawaniu. Z regionem od kuchni można zapoznać się zarówno w nowych restauracjach, jak i w obiektach zabytkowych, wpisanych w historię oraz pejzaż regionu.

Część z nich prowadzonych jest od wielu pokoleń. Zachowują obrzędy i biorą udział w festiwalach kulinarnych. W menu często pojawiają się tradycyjne potrawy czy produkty z terenu Opolszczyzny, znajdujące się na Liście Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego. Należą do nich m.in. Śląskie Niebo, Siemieniotka, Wodzionka, Kartoffelsalat czy słodkości takie jak: Śliszki, Kołocz Śląski lub Krajanki.

Wielki powrót Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą