Orient Express wraca na tory dzięki współpracy Accor i Arsenale

fot. materiały prasowe

Historyczny i kultowy Orient Express jako ucieleśnienie marzeń Gerogesa Nagelmackersa wyruszył ponad 150 lat temu. Jednak dzięki współpracy Accor z Arsenale S.p.A. ten sam pociąg wkrótce wróci na tory, oferując podróżnikom podróż przez Włochy. Kolaboracja jest efektem luksusowego projektu turystyki kolejowej w ramach należącej do Accor marki Orient Express.

Pociągi Orient Express La Dolce Vita zaproszą na swój pokład pierwszych pasażerów w 2023 roku. Sześć składów wyruszy w trasy zlokalizowane w 14 regionach, przemierzając trzy międzynarodowe kierunki z Rzymu do Paryża, Stambułu i Splitu. Postój w Rzymie będzie miał miejsce w pierwszym Hotelu Orient Express, Minerva, który pierwszych gości przyjmie w 2024 roku.

Koncepcja nowych pociągów poza nawiązaniem do kultowych składów jest także ukłonem w stronę „La Dolce Vita”, historycznego okresu lat 60. we Włoszech. Obfitował on w splendor, radość życia i artystyczny zapał. Dzięki wsparciu Accor, oficjalnego partnera w zakresie oferty hotelowej, oraz przy udziale Trenitalia i Fondazione FS Italiane, goście otrzymają możliwość odbycia podróży liczącej ponad 16 000 km. Orient Express La Dolce Vita zaoferuje nowy sposób zwiedzania: przyjazną dla środowiska przygodę, podczas której poznaje się zapomniane trasy, odkrywa ukryte skarby i perły historycznej architektury.

Trasy zostały dobrane tak, by stworzyć niezapomniane wrażenia z podróży. Pobudzają wszystkie zmysły, gwarantowane przez malownicze i sielankowe krajobrazy południowych Włoch czy górskich szczytów Alp.

“To ekscytujące móc przywrócić do życia ducha Orient Expressu pełnego wyrafinowania i niezależności. Oryginalna trasa pociągu była innowacyjna w połączeniu kultur Zachodu z Orientem, a historii z nowoczesnością. Podróżowanie jest naszą pasją i stylem życia, dlatego pragniemy ożywić ten historyczny świat oraz przywrócić budzącą ekscytację „podróż dokądkolwiek”. Na tle zapierających dech w piersiach panoram i wyjątkowej mieszanki kultur podróżnicy dzięki Orient Express La Dolce Vita doświadczą niezapomnianych wrażeń” – mówi Stephen Alden, CEO Raffles i Orient Express, Accor.