Olsztyn Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej

Logotyp turystycznego Olsztyna

Olsztyn – stolica Warmii, jest Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 22 października w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Już za 51 dni w warszawskiej Kamienicy Artystytcznej, przy ulicy Białostoskiej 22, odbędzie się 8. edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl

Tym razem poruszymy następujące tematy: zdrowie I bezpieczeństwo podczas podróży i wypoczynku, przyszłość turystyki grupowej oraz grup zawodowych, które się w niej specjalizują, sytuację w sektorze MICE, przyszłość promocji turystyki po koronawirusie, skuteczność bonu turystycznego.

Jak zwykle zaprosiliśmy ekspertów w sprawach promocji turystycznej, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej jest Olsztyn.

Olsztyn w tym roku oferuje 1642 miejsc noclegowych w hotelach, 816 miejsc w pensjonatach i apartamentach oraz 735 miejsc w obiektach sezonowych.
W czasie pandemii koronawirusa Olsztyn włączył się w akcję #CityWillWait. Na akcję #OlsztynWillWait zareagowało wchodząc na stronę 275 tysięcy osób
Akcja #OlsztynWill Wait przekształciła się w akcję #CityIsReady

W tym roku Biuro Promocji i Turystyki prowadzi akcje promujące: Visit Olsztyn oraz Nocujesz Zyskujesz.
Wielką zaletą Olsztyna jest fakt, że największe atrakcje turystyczne leża na tyle blisko od siebie, że zwiedzenie ich jest możliwe podczas spaceru. Kilkanaście minut spaceru dzieli wspomniany zamek od Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” mieszczącego się w zrewitalizowanym, przylegającym do Parku Centralnego Tartaku Raphaelsohnów. Niedługo zajmie nas też spacer do Planetarium i Wieży Obserwatorium.

Program i rejestracja Forum – TUTAJ

Olsztyn – zielone miasto Kopernika