Oficjalna fanpage Egiptu w Wielkiej Brytanii

AG

W celu lepszego kontaktu z fanami, Egipska Organizacja Turystyczna (ETA) założyła na facebooku brytyjskim oficjalną stronę LoveEgyptUK.

Oprócz lansowania egipskich plaż, pół golfowych, najczęściej odwiedzanych miejsc i kurortów, strona ma zachęcać do odwiedzania egipskiej prowincji, wsi, poznania lokalnej sztuki, wyrobów rzemiosła, informować o lokalnych festiwalach. Strona ma także inspirować potencjalnych turystów do odwiedzania nowych miejsc.
LoveEgyptUK ma również być używana przez ETA do informowania o celach podróży, środkach transportu i do aktualizacji informacji o stanie bezpieczeństwa.

Omayma El Husseini, dyrektor ETA na Wielką Brytanię i Irlandię powiedział: “Fakt wprowadzenia na rynek portali społecznościowych naszego pierwszego fanapage’u przyprawia nas o dreszczyk emocji. Mamy nadzieję, że zachęci to brytyjskich turystów, którzy znają już Egipt i tych, którzy go jeszcze nie znają do zainteresowania się ofertą urlopu nad Nilem. Inwestowaniem w facebooka chcemy pokazać, że działamy nowocześnie i przejrzyście. Transparentność jest dla nas bardzo ważna, a facebook, jako sposób porozumiewania się z fanami Egiptu pomoże nam przekonać wszystkich, że poza Kairem i północnym Synajem, Egipt jest absolutnie bezpieczny.”