Odrobina Galicji pod Nowym Sączem

AG

Brukowany rynek, ratusz z wieżą, karczma, domy rzemieślnicze wokół rynku – wystarczy udać się na rogatki Nowego Sącz, by poczuć klimat XIX-wiecznego miasteczka w Galicji.

Miasteczko Galicyjskie to rekontrukcja typowego miasteczka małopolskiego z czasów monarchii austro-węgierskiej. Większośc tutejszych budynków to rekonstrukcje obiektów z Sądecczyzny, w więkości mieszczą się lokale usługowe, wzorowane na tych, sprzed dziesiątek lat. Jest też remiza straży pożarnej – replika budynku z Lipinek.
Dodatkowym atutek jest bliskość (wystarczy przejśc przez mostek) skansenu – Sądeckiego Parku Etnograficznego.
Gościniec Galicyjski to gospoda i obiekt noclegowy.

Jak powiedziała Paulina Piotrowska, menadżer ds marketingu: “Obiekt cieszy się coraz większą popularnością. Blisko stąd nie tylko do skansenu, ale i do Nowego Sącza. Łatwo tutaj dojechać a nawet dotrzeć pieszo. W ubiegłym roku obłożenie miejsc noclegowych osiągnęło 50 proc. Odwiedza nas coraz więcej turystów zagranicznych, z Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Przyciaga ich fakt, że u nas można wygodnie się wyspać w komfortowych pokojach, dobrze zjeść w regionalnej Gospodzie Galicyjskiej oraz delektować się aromatyczną kawą i pysznymi deserami w klimatycznej Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej.”

Faktycznie, kuchnia tutejsza jest mocnym atutem Gościńca. Śniadania (m.in. żurek) potrafią postawić na nogi najbardziej znużonych zwiedzaniem i biesiadowanie gości.
Do dyspozycji turystów jest 40 miejsc noclegowych ( w budynku Ratusza i budynku Gospody). Pokoje są wpełni wyposażone, (łazienka, TV, dostęp do internetu).
To doskonałem miejsce na pobyty integracyjne, małe imprezy firmowe, konferencje, ale i na uroczystości rodzinne. Teren jest ogrodzony, parking bezpłatny.

www.miasteczkogalicyjskie.pl

{gallery}3814{/gallery}