Odkryj piękno miejsc światowego dziedzictwa UNESCO w Niemczech

 

Schwarzwald /fot. Günter Standl

Niemcy to kraj bogaty w historię, kulturę i przyrodę. Są pełne niezwykłych miejsc, które zostały uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo. Niemiecka Centrala Turystyki wspiera turystów w ich wyprawach i sprawia, że mogą w pełni doświadczać swoich podróżniczych pasji i fascynować się nowym celem podróży.

Podążając szlakami zabytków, każdy może odkryć 51 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, zgłębiać ich historię i zobaczyć unikalne piękno, jakie w sobie kryją. To okazja, do poszerzenia swojej wiedzy kulturowej i przyrodniczej, a także możliwość zaplanowania przyszłych podróży, które pozwolą odkryć jeszcze więcej ciekawych miejsc.

Bamberg /fot. Florian Trykowski, DZT

Wędrując przez największy park górski w Europie czy podziwiając najrozleglejszy na świecie obszar wattowy w Niemczech można napotkać niezliczone skarby natury i kultury. Bez względu na to, czy znajdują się na obszarach przyrodniczych czy w samym środku miasta, to niektóre miejsca sięgają historią nawet do 7000 lat wstecz. Przykładowe propozycje tras można znaleźć na stronie www.germany.travel a wśród nich np. szlak dla aktywnych, czy też szlak kultury przemysłowej.

Morze Wattowe /fot. Florian Trykowski, DZT

Szlak dla aktywnych i szlak kultury przemysłowej

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku i przyrody, to szlak dla aktywnych – „Królestwo dzikiej przyrody i książęcych ogrodów” jest idealnym wyborem. Ten jedenastodniowy szlak wiedzie przez malownicze tereny w promieniu 100 km od Berlina i zapewnia atrakcje takie jak wycieczka przez pradawną puszczę, rozlewiska i parki o unikalnej architekturze. Podczas podróży odwiedzisz osiem obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, łącząc przyjemność aktywności fizycznej z odkrywaniem kulturalnego dziedzictwa regionu.

Aktywnie wśród przyrody /fot. Jens Wegener, DZT

Szlak kultury przemysłowej – „Energia i estetyka” to podróż przez wieki innowacji technologicznych, która pozwala odkryć siedem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Trasa, która trwa osiem dni i obejmuje 829 km, rozpoczyna się w Stuttgarcie, wiedzie przez Essen oraz Hanower i kończy się w Hamburgu. To idealna okazja, aby poznać piękno i znaczenie przemysłowych osiągnięć na przestrzeni czasu.

Kopalnia Zollverein w Essen /fot. Francesco Carovillano, DZT

Dołączając do newslettera, masz możliwość być na bieżąco z najnowszymi informacjami i inspiracjami podróżniczymi w Niemczech. Dzięki treściom będzie można dokładniej i lepiej zaplanować podróż, odkryć nieznane dotąd miejsca oraz zgłębić ich unikalny charakter. Na odwiedzających czeka wiele niezapomnianych przygód i atrakcji w tym tajemnicze zamki, zielone doliny, a także fascynujące muzea.

Aby dołączyć do newslettera, wystarczy kliknąć w poniższy link i podać swój adres e-mail: https://www.germany.travel/en/newsletter.html

Materiał powstał we współpracy z Niemiecką Centralą Turystyki