Od piątku Cypr przyjmie Polaków tylko z testem

Cypr przyjmie Polaków z testem
Palm Beach Hotel w Larnace/fot. AG

Rząd cypryjski zmienił kwalifikację Polski, jako kraju źródłowego. Obecnie Polska spadła z grupy do grupy B, od najbliższego piątku turyści polscy znowu muszą przed wyjazdem na Cypr robić testy na obecność koronawirusa. Testy muszą być ważna na 72 godziny przez przylotem na wyspę.

Według dziennika Cyprus Mail, rząd Cypru zmienił kwalifikację dwóch krajów – Polska spadła do grupy B, zaś Portugalia awansowała do niej z grupy C. Przypomnijmy, że Polska znalazła w grupie A 6 lipca.  Od 20 czerwca obywateli krajów z kategorii A nie obowiązują restrykcje.

Rząd Cypru zadeklarował, że zaopiekuje się wszystkimi turystami, którzy podczas pobytu zachorują bądź będą zdiagnozowani jako zarażeni wirusem, oraz współtowarzyszami ich podróży / bliskimi. Cypr poniesie koszty pobytu, posiłków i leczenia. Podróżny będzie musiał jedynie opłacić koszt transferu na lotnisko i repatriacji.

Powstał osobny szpital dla turystów ze 100 łóżkami, przystosowany do leczenia Covid-19. Liczba łóżek może zostać szybko zwiększona, jeśli zajdzie taka potrzeba. W razie, gdyby stan chorego uległ pogorszeniu, do dyspozycji jest 112 miejsc na intensywnej terapii i 200 respiratorów, będących do dyspozycji.

Dla bliskich osób, u których ewentualnie zdiagnozowany zostanie SARS-COV2 przeznaczono 500 łóżek w hotelach przeznaczonych na kwarantannę. Również ta liczba może szybko zostać zwiększona, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu, jeśli w którymś hotelu zostanie wykryty przypadek koronawirusa, obiekt nie zostanie objęty 14-dniową kwarantanną. Chory wraz z rodziną zostanie przeniesiony do osobnego hotelu. Pokój, który zajmował, ma być wyjątkowo dokładnie zdezynfekowany przed ponownym oddaniem do użytku.

Cypr przyjmuje Polaków bez testów

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center