Od 25 grudnia rusza SKI & AQUA bus na słowackim Liptowie

archiwum SACR

Już po raz trzeci, w sezonie zimowym, w regionie Liptów na Słowacji, kursować będzie Ski&Aqua bus, który kursować będzie między największymi atrakcjami w krainie.

Warunkiem darmowego korzystania z pojazdu jest posiadanie karty Liptov Region Card, która oferuje wiele zniżek w wielu miejscach na Liptowie.

Darina Bartková, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, powiedziałą: „W ostatnich latach nasi przyzwyczailiśmy naszych gości do komfortu podczas wypoczynku na Liptowie. Wzorem kurortów alpejskich zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bezpłatnego transportu między ośrodkami i starcjami narciarskimi.”

W tym sezonie, bezpłatny autobus połączy największe atrakcje turystyczne regionu: Jasną w Niskich Tatrach, ośrodek Malino Brdo, aqyapark w Beszeniowej, aquapark Tatralandia, Lućky, Rużemberok, Liptowski Mikulasz i Liptowski Jan.

Sylvia Artzová, kierowniczka ośrodka Jasna Niskie Tatry, skomentowała: „Wśród gości, którzy przyjeżdżają do nas w sezonie zimowym, większość to ludzie młodzi. Postanowiliśmy dać im możliwość darmowego dojeżdżania do naszego ośrodka, do sławnego klubu Happy END, gdzie codziennie występują znani didżeje, grupy muzyczne, organizowane są tematyczne dyskoteki.”

Trasa do ośrodka w Jasnej byłą w ubiegłych dwóch latach bardzo popularna. Tylko w ostatnim sezonie (słabszym pod względem warunków śniegowych), tylko z usług skibusa skorzystało ponad 12 tysięcy turystów.
W sumie, w ciągu czterech miesięcy z sześciu bezpłatnych linii autobusowych skorzystało ponad 70 tysięcy turystów.

Martin Geci ze Stowarzyszenia Ruchu Turystycznego „Baranec” powiedział: „Projekt SKI&AQUA bus przynosi same korzyści regionowi. Jest oczywiste, że opłacał się wspólny wysiłek wszystkich zainteresowanych stron i już po dwóch latach widzimy, jakie ten projekt przynosi efekty. Byłoby dobrze, gdyby, oprócz gmin i podmiotów, które już biorą udział w projekcie, dołączyły się dalsze. Nasz projekt przybliżył nas do jakościowowo do regionów alpejskich.”