Obchody 50-tej rocznicy ekranizacji filmu J. Hoffmana „Pan Wołodyjowski”

W Chęcinach hucznie obchodzono 50-lecie premiery legendarnego filmu Pan Wołodyjowski. Barwny korowód na ulicach miasta zapowiedział spotkanie z aktorami ról pierwszoplanowych.
Wiwaty, wystrzały z broni czarnoprochowej oraz stylizowany szpaler wprowadził Magdalenę Zawadzką, Daniela Olbrychskiego i Jana Nowickiego na konferencję prasową w renesansowej kamienicy Niemczówka. Gwiazdy polskiego kina złożyły autografy pod swoimi portretami autorstwa Anny Ból, a także na T-shircie przygotowanym specjalnie na to wydarzenie. Dodatkowo wykonane zostały odciski oraz trójwymiarowe odlewy dłoni aktorów. W kronice dokonano wpisów okolicznościowych. Z pewnością efekty tych działań uświetnią wystawę w planowanej Izbie Pamięci poświęconej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza – Pan Wołodyjowski.
Tłumy widzów oklaskami i z wielkim entuzjazmem przyjęły przybycie honorowych Gości. W hali widowiskowo sportowej „Pod Basztami” oficjalnego powitania zgromadzonych dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny -Robert Jaworski. Niezwykłe poruszenie wywołało nagranie okolicznościowej wypowiedzi reżysera Jerzego Hoffmana, który z ogromną radością i entuzjazmem wspomina lata spędzone w Chęcinach przy okazji swojej pracy.
Odgrywający role pierwszoplanowe w filmie Pan Wołodyjowski z uśmiechami na twarzach dzielili się wspomnieniami, które stanowiły komentarz do prezentowanych fragmentów filmu. Zabawne sytuacje z planu wynikające z przyjaznej atmosfery bawiły zgromadzoną publiczność. Oczywiście przyjęte przez nich role wymagały także wiele poświęcenia i zdobycia nowych umiejętności. Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani zaśpiewali „Pieśń o Małym Rycerzu”.
Rekonstruktorzy ubrani w historyczne stroje pomagały pobudzić wyobraźnię do odtworzenia klimatu, w jakim odbywały się zdjęcia filmowe jednej z powieści sienkiewiczowskiej trylogii. W podziękowaniu za przybycie organizatorzy wręczyli kwiaty aktorom. Brawom i wzruszeniu nie było końca. Spotkanie to stworzyło niepowtarzalną okazję do uwiecznienia jej na licznych fotografiach. Byliśmy świadkami fantastycznej podróży w czasie, przepełnionej emocjami i wspomnieniami.
POWIĄZANE WPISY
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Zabierz flagę Mazowsza w podróż. Do wygrania 25 tys. zł w konkursie fotograficznym
Flaga Mazowsza może stać się bohaterką wakacyjnej fotografii. Ruszyła V edycja konkursu…
0 Komentarzy4 Minuty
18 czerwca 2026
Branża turystyczna znów spełni wakacyjne marzenia dzieci. Rusza akcja „Wakacje Marzeń 2026”
Dla wielu dzieci będzie to pierwszy wyjazd nad morze, pierwszy obóz i pierwsza…
0 Komentarzy3 Minuty
12 czerwca 2026
Rusza V edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską „Teraz Polska Turystyka”
POT oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska rozpoczęły nabór zgłoszeń do…
0 Komentarzy2 Minuty
11 czerwca 2026
„Uczta Chrobrego” wraca do Gniezna. Miasto zaprasza do poznawania historii przez kuchnię
Gniezno po raz drugi zaprasza mieszkańców i turystów do odkrywania historii pierwszej…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Suwałki – brama do krainy jezior i zielonych krajobrazów
Położone w otoczeniu jezior, lasów i parków narodowych Suwałki umacniają swoją pozycję na…
0 Komentarzy3 Minuty
9 czerwca 2026
Dzień Szkocki w Jadowie 2026. Mazowsze znów stanie się polską stolicą szkockiej kultury
4 lipca 2026 roku Jadów po raz szósty zamieni się w polską stolicę kultury szkockiej.…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
LOT stawia na AI. Polski przewoźnik rozpoczyna współpracę z ElevenLabs
Polskie Linie Lotnicze LOT wdrażają rozwiązania sztucznej inteligencji opracowane przez…
0 Komentarzy3 Minuty
2 czerwca 2026
Polacy wybierają krajowe wakacje. Coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek i kontakt z naturą
Ponad połowa Polaków planujących wakacyjny wyjazd zamierza spędzić urlop w kraju.…
0 Komentarzy5 Minuty










