Numerowane miejsca w Ryanairze

archiwum Ryanair

Ryanair ogłosił, że od 1 lutego 2014 roku wprowadza numerowane miejsca na wszystkich lotach.

Numerowane miejsca są już dostępne przy rezerwacji na stronie Ryanair.com., co umożliwi wszystkim pasażerom Ryanair wybór preferowanego miejsca. Pasażerowie Ryanair mogą teraz wybrać swoje preferowane miejsce w trakcie procesu rezerwacji (poprzez funkcję “Zarządzaj rezerwacją”) lub podczas odprawy online z trzech dostępnych opcji.
Miejsca Premium – Rząd 1-5, 16 i 17 lub 32 i 33 – dają pasażerom pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowe miejsca na nogi oraz możliwość szybszego opuszczenia samolotu za opłatą tylko 10 € / £ 10 (aktualna opłata za zarezerwowane miejsce)
Miejsca Standardowe – Rzędy 6-15 i 18-31 – w których pasażerowie mogą wstępnie wybrać swoje preferowane miejsce np. koło okna lub upewnić się, że siedzą razem ze swoim towarzyszem za opłatą tylko 5 € / £ 5 (pierwszeństwo wejścia na pokład może zostać wykupione za dodatkową opłatą w wysokości zaledwie € 2 / £ 2).
Pasażerowie Ryanair, którzy nie chcą, wstępnie wybrać swojego miejsca, mogą odprawić się w okresie od 7 dni do 2 godzin przed wylotem, gdzie zostanie im przydzielone miejsce bez dodatkowych kosztów. Pasażerowie, którzy zakupili pierwszeństwo wejścia na pokład do lotów rozpoczynających po 1 lutym 2014 roku mogą wybrać standardowe miejsca bezpłatnie podczas odprawy na stronie internetowej Ryanair.com.
Małgorzata Wrzesińska z Ryanair powiedziała: „Ryanair stale słucha swoich pasażerów, aby mogli korzystać z najniższych cen, najmniejszej liczby odwołanych lotów, oraz z ostatnich ulepszeń obsługi pasażera. Wszyscy pasażerowie Ryanair mogą teraz wnieść drugą małą torbę na pokład, cieszyć się łatwiejszym procesem rezerwacji na naszej stronie internetowej, korzystać z cichych lotów przed godziną 8:00 rano i po 21:00, a od dzisiaj pasażerowie mogą wybrać swoje preferowane miejsce na wszystkie loty Ryanair od 1 lutego”.