Nowy szybki wyciąg na Zugspitze

PR Newswire

Na najwyższy szczyt w Niemczech będzie można dostać się kolejką kabinową nowej generacji. Inauguracyjny kurs odbędzie się 21 grudnia.

Jak podała PAP, zaprojektowanie i realizacja inwestycji zajęły 6 lat, a prace często prowadzone były w skrajnie trudnych warunkach na wysokości 3000 m n.p.m. Inwestorem była spółka Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG.

Najwyżej, najdłużej, najszybciej

Jednym z powodów wprowadzenia tej nowości w miejsce działającego tu wcześniej wyciągu była stale rosnąca liczba turystów udających się na Zugspitze. Obecnie szacuje się ją na ok. pół miliona osób rocznie.

Uruchomione zostaną dwie w pełni oszklone kabiny mogące przewieść na szczyt do 580 pasażerów na godzinę. W trakcie kursu kabiny będą mijały mierzący 127 m stalowy pylon – najwyższy na świecie, jeśli chodzi o kolej linową -pokonując na jednym odcinku największą na świecie różnicę poziomów wynoszącą 1945 m. 

Ogrzewane kabiny i bajkowe widoki

Kolej przemieszczać się będzie po najdłuższym na świecie odcinku bez podpory wynoszącym 3213 m. W drodze na szczyt przed pasażerami roztaczać się będzie panorama malowniczego jeziora Eibsee, masywu Waxensteine i szczytu Alpspitze.

Dzięki zamontowanym w oknach grzejnikom kabiny zapewnią widoczność nawet przy niekorzystnej pogodzie, a w słoneczne dni widok roztaczać się będzie aż po samo Monachium. Po dotarciu na najwyższy szczyt Niemiec przed turystami ukazuje się panorama na ponad 400 szczytów w Alpach położonych na terenie czterech różnych państw. 

Źródło: PAP