Nowy partner ubezpieczeniowy Nekery. Wiener dostarcza produkt łatwiejszy w obsłudze

Brunch dla agentów Nekery w Warszawie
Brunch dla agentów Nekery w Warszawie / fot. MM

Należący do Vienna Insurance Group ubezpieczyciel Wiener nawiązał współpracę z touroperatorem Nekera w zakresie sprzedaży ubezpieczeń dla podróżnych. Agenci Nekery do końca maja mogą liczyć na specjalną stawkę prowizyjną od sprzedaży ubezpieczeń. Produkt Wienera ma być też bardziej przejrzyście skonstruowany.

Wdrożenie ubezpieczeń od firmy Wiener prezentowane jest obecnie przez Nekerę na odbywających się w kilku miastach w Polsce spotkaniach z agentami w formie brunchu. Prezentacja produktu na lato 2023 i zimę 2023 uzupełniana jest o informacje dotyczące strefy agenta – Moja Nekera – oraz nowych warunków ubezpieczeń turystycznych, które agenci mogą oferować klientom pragnącym rozszerzyć ochronę wyjazdów, w tym imprez opartych na przelotach czarterem.

Wiener to firma należąca do Vienna Insurance Group – ważnego gracza na rynku ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Współpraca z Nekerą została sfinalizowana w połowie kwietnia 2023 roku.

Nie zniechęcić klienta liczbą wariantów ochrony

„Wspólnie wprowadzamy na rynek produkt, u którego założeń stoi prostota – numer umowy o imprezę turystyczną jest jednocześnie numerem polisy ubezpieczeniowej, a liczba dostępnych wariantów ochrony jest specjalnie ograniczona tak, by agentom łatwiej było prezentować ofertę klientowi. Na start oferujemy też najwyższą na rynku prowizję, do końca maja u agenta zostanie znaczna część kwoty za sprzedaż ubezpieczenia KL, a także KR” – wyjaśnił Artur Rezner, commercial director w Nekerze, podczas spotkania z agentami w Warszawie.

Cena ubezpieczenia optimum wynosi 8 zł za dzień za osobę. Oprócz ubezpieczenia KL typu basic, które zawarte jest w cenie wyjazdu, agenci Nekery mogą sprzedawać sześć innych rodzajów ubezpieczeń. Są one dostępne w systemie MerlinX. Chodzi o ubezpieczenia zdrowotne, od kosztów rezygnacji z imprezy oraz ubezpieczenia zdrowotne na terenie Polski. Każdy z tych produktów ma dwa warianty, co łącznie daje sześć dostępnych opcji.

Zdrowie i koszty rezygnacji w sześciu wariantach

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego można wybrać między wariantem „optimum”, w którym suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia sięga 35 tys. euro (obejmuje covid i sporty takie jak narty), OC wynosi do 45 tys. euro, a NNW do tys. euro, a wariantem premium, który pokrywa KL do 80 tys. euro, OC wynosi również 80 tys. euro, zaś NNW do 8 tys. euro.

W ramach ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, które są obliczane jako procent wartości rezerwacji, istnieje możliwość rozszerzenia ochrony o zwrot kosztów również w przypadku okoliczności wynikających z chorób przewlekłych. W obu wariantach zwracane jest 100 proc. kwoty, na podstawie jednego z 20 powodów. Ubezpieczenie to można wykupić do 7 dni przed wyjazdem.

Trzecim produktem Wienera dla Nekery są ubezpieczenia zdrowotne dołączane do wyjazdów w Polsce. Wariant „basic” zakłada pokrycie kosztów NNW do 20 tys, zł i OC do 80 zł, można go rozszerzyć o ochronę przed kosztami leczenia urazów związanych z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center