Nowy Boeing 737-8 odebrany przez Corendon Airlines

Nowy Boeing 373-8 w barwach Corendon Airlines
Nowy Boeing 373-8 w barwach Corendon Airlines / fot. materiały prasowe

Linie Corendon Airlines kontynuują odnawianie swojej floty. Odebrały właśnie z fabryki w Seattle nowego Boeinga 737-8, który ma zapewniać większą wydajność.

Przewoźnik Corendon Airlines, realizujący bezpośrednie loty z krajów europejskich, takich jak Polska, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Anglia, do popularnych wakacyjnych kierunków w Grecji, Hiszpanii i Egipcie, a przede wszystkim Turcji, odmładza swoją flotę. Łącznie w barwach Corendon latać będzie siedem Boeingów 737-8. Nowy samolot został dodany do floty po odebraniu z fabryki w Seattle.

Mniej zużycia paliwa i hałasu

Zarejestrowany jako TC-MKG model samolotu Boeing 737-8, który został wyprodukowany w fabryce Boeinga w Renton i odebrany bezpośrednio z centrum dostawczego w Seattle, jest najmłodszą maszyną we flocie Corendon Airlines. Poprzednie tego typu maszyny Corendon pozyskał w 2022 roku.

Boeingi 737-8 to samoloty nowej generacji, które zapewniają o 15 proc. mniejsze zużycie paliwa, niższą emisję dwutlenku węgla i o 40 proc. niższy poziom hałasu, również przyczyniają się do polityki zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Corendon Airlines była pierwszą linią lotniczą, która używała modelu samolotu 737-8 w Turcji i Holandii. Do swojej floty dodała go w 2018 roku.

W sezonie 2023, który jest 19. wakacyjnym sezonem w działalności Corendon Airlines, przewoźnik dysponuje 37 samolotami w swojej flocie, z których wszystkie to Boeingi 737.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center