Nowe połączenia z Polski do Bułgarii w sezonie 2023

fot. WS

W nadchodzącym sezonie letnim po raz pierwszy uruchomione zostanie regularne połączenie z Krakowa do Warny. Będzie obsługiwane przez linie lotnicze Ryanair od początku lipca do końca października, z częstotliwością do dwóch lotów tygodniowo. Oprócz zapowiedzianych już nowości siatka połączeń z Polski do Bułgarii na lato 2023 będzie na bieżąco aktualizowana o pozostałych przewoźników.

Nowością jest także uruchomienie trasy przez Ryanair z Katowic do Portu Lotniczego w Warnie. Loty będą się odbywały trzy razy w tygodniu od początku czerwca do końca września.

Również w tym roku Ryanair rozpocznie swój program lotów do Burgas. Od 26 marca do końca października będą się odbywały regularne loty z trzech polskich portów lotniczych – Warszawy (Modlin), Poznania i Krakowa. Od czerwca do września wznowione zostaną również loty z Gdańska do Burgas.

Ponadto od czerwca do końca października Wizz Air będzie nadal obsługiwał sześć tras z Burgas do Polski. Do końca października będą odbywać się regularne loty do Gdańska, Katowic i Krakowa, a do końca września do Lublina, Warszawy (lotnisko Chopina) i Wrocławia.

Zgodnie z informacją wrocławskiego lotniska, od marca 2023 r. irlandzka linia Ryanair uruchomi z dolnośląskiego portu również połączenie: do Sofii. Pierwszy lot z Wrocławia do Sofii zaplanowano na 27 marca. Połączenia te będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Lot potrwa 2 godz. 5 minut.

Bilety na wszystkie wyżej wymienione trasy znajdują się już w sprzedaży.

Płowdiw – miasto na siedmiu wzgórzach