Nowe inwestycje Red Sea Hotels na trasie study tour ETI VIP World Academy 2019

MM

Do 2023 roku sieć hotelowa Red Sea, należąca do tej samej grupy kapitałowej co touroperator ETI, planuje podwoić liczbę miejsc noclegowych – z 16 tys. do 32 tys. Przyczynić ma się do tego ogromny, budowany obecnie kompleks w Sahl Hasheesh. Inwestycję tę, a także część starszych obiektów sieci, zwiedzili agenci turystyczni ETI podczas VIP World Academy 2019.

W czasie kryzysu spowodowanego załamaniem się rynku przyjazdowego do Egiptu firma Red Sea Hotels inwestowała w nowe obiekty – część z nich powstaje w miejscowości Sahl Hasheesh niedaleko Hurghady. Plac budowy znalazł się na trasie zwiedzania polskiej grupy agentów turystycznych, wizytujących hotele egipskiej sieci. Wszystkie odwiedzone obiekty, łącznie z nową inwestycją, opisujemy poniżej:

Sahl Hasheesh

Siedem pięciogwiazdkowych hoteli w położonym 20 km od lotniska w Hurghadzie Sahl Hasheesh to najnowsza inwestycja Red Sea, jej ukończenie planowane jest na 2022 rok. Pierwsze dwa hotele – Grand Hotel Sahl Hasheesh i The Palace Sahl Hasheesh są już w katalogu na lato 2020, lecz nie są jeszcze gotowe do przyjmowania gości. Inwestor zamierza ukończyć je przed latem.

sahl hasheesh1

Cały kompleks projektowany jest z myślą o bardziej zasobnym kliencie z Europy Zachodniej. Według obecnych założeń, które mogą jeszcze ulec zmianie, dwa spośród obiektów (na pewno The Palace Sahl Hasheesh) będą przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

sahl hasheesh2

Nowe hotele położone będą nad morzem, plaża ma łagodne, piaszczyste wejście do morza, choć nieco w oddali znajduje się rafa koralowa. Hotele od morza oddzielał będzie sztuczny kanał, po którym pływać będą łódki typu felucca. W projekcie jest również spa, centrum handlowe, teatr, centrum kongresowe i 18-dołkowe pole golfowe.

Hurghada

Sieć Red Sea ma pięć hoteli w samej Hurghadzie, w ścisłym centrum miasta. Z każdego jest blisko do centrum handlowego Grand Mall. Dwa spośród hoteli są nowe – oddane do użytku w 2019 roku, reszta to obiekty starsze. Nowe zaprojektowano z myślą o klientach dorosłych, te starsze są rodzinne. W każdym z tych ostatnich działa klub dziecięcy Maxi Kinder, jest też infrastruktura dla mniejszych dzieci – możliwość wypożyczenia moskitiery, wózka spacerowego, podgrzewacza do butelek, podkładki do przebierania, nocnika, zabawek plażowych.

Trzy obiekty – dwa nowe i jeden najstarszy – tworzą wspólny kompleks i położone są przy plaży naprzeciwko centrum Grand Mall.

Grand Hotel Hurghada

To najstarszy, trzydziestoletni hotel należący do Red Sea w Hurghadzie. Od nowości nie przeszedł generalnego remontu, na bieżąco odnawiane są pokoje.

grand hotel hurghada4

Jest najtańszym hotelem spośród tych, które zwiedzali goście VIP World Academy i należy do klasy hoteli ekonomicznych. Cieszy się jednak popularnością zarówno wśród gości starszych, jak i wśród rodzin.

grand hotel hurghada2

To obiekt dla klientów mniej wymagających jeśli chodzi o zakwaterowanie i raczej tych, którym zależy na dostępie do piaszczystej plaży i położeniu w samej Hurghadzie, a nie na luksusowych warunkach.

grand hotel hurghada6

Te znaleźć można w pozostałych hotelach należących do tego samego kompleksu – Grand Palace i Grand Marina.

Grand Palace

Nowo wybudowany, użytkowany od 2019 roku hotel przeznaczony dla osób dorosłych.

grand palace1

Najdroższy w ofercie Red Sea w Hurghadzie, w ramach all-inclusive goście mają jednak dostęp do wszystkiego: kortu tenisowego, siłowni, restauracji (nie wymagają rezerwacji, jednak gdy organizowane są pokazy, lepiej upewnić się, że będzie wolny stolik).

grand palace4

W jednej z restauracji dostępne jest orientalne menu, słodycze (w tym gofry) i świeżo wyciskane soki – wszystko w cenie. Goście mogą zdecydować się na pokoje standardowe albo te z prywatnymi basenami.

grand palace5

Pokój standard

grand palace6

Na ukończeniu są także wille – będzie ich sześć, każda z prywatnym basenem i dostępem do jacuzzi. Wszystkie baseny – również te prywatne – są w zimie podgrzewane.

grand palace3

Grand Marina

Kolejny hotel tylko dla dorosłych, połączony jest z Grand Palace i Grand Hotel Hurghada – wszystkie trzy tworzą wspólny kompleks. Jest najnowszy, na razie otwarto samą część z pokojami. Na razie goście korzystają z infrastruktury Grand Palace – co jest bardzo korzystne cenowo, bo nocując w Grand Marina ma się do dyspozycji wszystkie udogodnienia, za które goście drugiego hotelu płacą drożej.

grand marina1

Basen morski

W założeniu jest to kameralny obiekt, ma tylko 119 pokoi (na razie do użytku oddano 80 z nich). To najmniejszy pięciogwiazdkowy hotel w Hurghadzie, w przygotowaniu jest basen morski – wydzielona przestrzeń w morzu, do której schodzi się po drabinkach, a także trzy restauracje, infrastruktura sportowa, sauna i jacuzzi.

The Grand Resort

Obiekt zlokalizowany jest naprzeciwko Grand Hotel Hurghada i sąsiaduje z centrum Grand Mall. Zbudowano go w 1998 roku w tradycyjnym arabskim stylu. To ogromny hotel – 828 pokoi, trzy baseny zewnętrzne, dwie restauracje główne, trzy snack bary i trzy knajpki a la carte.

grand resort hurghada4

Brak bezpośredniego dostępu do plaży – aby z niej skorzystać należy przejść przez ulicę do Grand Hotel Hurghada – rekompensuje przystępna cena. Dodatkową opcją dla gości jest hotelowe spa.

grand resort hurghada5

Siva Grand Beach

Oddalony od pozostałych o dwa kilometry, znajduje się bliżej centrum miasta i popularnej w Hurghadzie dyskoteki. Wybudowano go w 2000 roku, to czterogwiazdkowy rodzinny resort położony bezpośrednio przy plaży.

siva grand beach5

Zejście do niej jest bardzo łagodne, piaszczyste, plaża mniej zatłoczona niż np. w Grand Hotel Hurghada. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach typu bungalow, a także delux, junior suite, grand suite i pokojach rodzinnych – są opcje z balkonem lub tarasem, ale trzeba wcześniej zgłosić taką potrzebę.

siva grand beach1

W hotelu są dwie główne restauracje, jest swim-up bar przy basenie i sześć innych barów all-inclusive, są też trzy restauracje a la carte, w tym z kuchnią libańską i włoską.

siva grand beach10

Makady Bay

Miejscowość turystyczna położona ok 30 min drogi samochodem od lotniska w Hurghadzie, znajdująca się na wybrzeżu zatoki ze znaną wśród nurków rafą koralową. Sieć Red Sea ma tam cztery pięciogwiazdkowe hotele, dostępne w ofercie ETI Polska.

Makadi Spa

To obiekt najnowszy, zbudowany w 2013 roku i przyjmujący wyłącznie gości pełnoletnich.

makadi spa2

Najdroższy hotel spośród tych czterech, urządzony jest w przyjemnym stylu łączącym arabską tradycję architektoniczną z nowoczesnością. Dysponuje trzema rodzajami pokojów, z których największy „pool suite” ma taras z prywatnym basenem i leżakami.

makadi spa8

Goście przebywający w hotelu w formule all-inclusive mogą korzystać ze wszystkich restauracji a la carte dostępnych w obiektach Red Sea w Makadi Bay, czyli łącznie mają ich do wyboru 32. Mogą też za dodatkową opłatą korzystać z parku wodnego w Makadi Sunwing Waterworld.

makadi spa1

Obecnie trwa budowa spa, które będzie gotowe w marcu. Baseny od grudnia są podgrzewane.

Makadi Palace

Obiekt raczej dla par, również zaciszny, ale nie tak nowoczesny jak Makadi Spa – wybudowano go w 2006 roku.

makadi palace4

Tradycyjny resort, charakteryzujący się tym, że do dyspozycji gości jest ogromny kompleks basenowy. Łącznie w hotelu znajduje się 511 pokoi.

makadi papace2

Makadi Sunwing Waterworld

Raj dla rodzin z aquaparkiem i plażą z łagodnym zejściem – za specjalnym pozwoleniem wycięto tutaj fragment rafy koralowej, więc można się kąpać bez specjalnego obuwia.

sunwing makadi waterwold1

W sezonie, czyli w lipcu i sierpniu, nie można tutaj zakładać rezerwacji dla singli i par – przyjmowani są goście w konfiguracji co najmniej dwoje dorosłych i jedno dziecko.

sunwing makadi waterwold6

Grand Makadi

Najtańszy i standardem najstarszy hotel ze wszystkich obiektów w portfolio Red Sea w Makadi Bay, obecnie będący w remoncie. Ale dobrze się sprzedaje z uwagi na niską cenę. Posiłki serwowane są w restauracji przy lobby i w „Lagoon”, położonej przy promenadzie nadmorskiej.

grand makadi