Nowa wyspa w Dubaju, Bluewaters, jest już dostępna dla turystów

materiały prasowe Meeras

Zwiedzający mogą zobaczyć z bliska atrakcję, jaką jest Ain Dubai, największy diabelski młyn na świecie. Na wyspie znajdziemy też centrum konferencyjne, klub plażowy, teatr i ekskluzywne hotele oraz dzielnicę handlową Wharf z restauracjami na świeżym powietrzu i ofertą sklepów.

Wyspa Bluewaters niedaleko Meeras właśnie otwiera podwoje dla gości i turystów. Wyróżnia ją charakterystyczny klimat łączący wyspiarski spokój z żywym, miejskim rytmem. Bluewaters oferuje szeroki wachlarz obiektów mieszkalnych, turystycznych i rozrywkowych.

Połączenie z lądem 

Ze stałym lądem wyspę łączy dopracowana sieć dróg, takich jak na przykład bezpośrednie połączenie z autostradą Szari asz-Szajch Zajid. Na ląd można się dostać pieszo z plaży naprzeciwko Jumeirah Beach Residence, zaś transport wodny organizuje RTA, czyli Urząd Dróg i Transportu w Dubaju.

„Dubaj od zawsze spoglądał w przyszłość. W miarę jak miasto rozwija się zgodnie z wizją przywódców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wciąż mierzymy coraz wyżej i wyznaczamy sobie kolejne cele. Grupa Meraas również ma to na uwadze, jednocześnie pamiętając, że naszym priorytetem jest dbanie o dobro narodu, szczęście i wysoką jakość życia naszych obywateli. Za pośrednictwem kompleksu Bluewaters planujemy osiągnąć wiele ambitnych celów w zakresie rozwiązań technologicznych, a także stworzyć miejsce, które wyznaczy nowe standardy w obszarze nowoczesnego projektowania. Jednak największą dumą napawa nas fakt, że to miejsce będzie łączyć ludzi i dostarczać nowych wrażeń, mających wspierać rozwój Dubaju jako ośrodka o charakterze globalnym” – powiedział Abdulla Al Habbai, prezes grupy Meeras.

Największy diabelski młyn świata

Koło Ain Dubai ma 250 metrów wysokości, co czyni je największym diabelskim młynem na świecie, przed High Rollerem w Las Vegas (167 metrów) i New York Wheel, które ma powstać na Staten Island i będzie mierzyć 190 metrów. Ain Dubai pomieści do 1400 pasażerów jednocześnie w 48 podwójnie szklonych kapsułach. Podpory koła mają wysokość 126 metrów i są tak długie jak 15 londyńskich autobusów.

Na wyspie Bluewaters znajdziemy ponadto wiele miejsc, dostępnych wyłącznie dla ruchu pieszych, trasy spacerowe pośród zieleni i bujnej tropikalnej roślinności. Trzy strefy wyspy wytyczają Aleje: Central i Sunset Avenue, zaś na Północnym i Południowym Deptaku, tuż nad brzegiem, spacerowicze mogą podziwiać widok na morze i rozpościerającą się za nim panoramę na Dubaj.

Do restauracji i sklepu w cieniu palm

Dzielnica handlowa wyspy czyli Wharf, rozpościera się niedaleko diabelskiego młyna Ain Dubai. Docelowo ma stać się siedzibą 132 sieci sklepów i restauracji mieszczących się w niskich budynkach wzdłuż bulwaru. Całą dzielnicę przecinają podświetlone trasy spacerowe biegnące w cieniu palm.

Dla głodnych i spragnionych Wharf przygotowuje bogatą ofertę gastronomiczną: od ekskluzywnych lokali po klimatyczne knajpki, a do tego różnorodne kafejki, restauracje i zaciszne, małe bistra, w których spróbujemy kuchni z różnych zakątków świata. W najbliższych miesiącach będą stopniowo otwierane kolejne lokale i sklepy.

Central Avenue otacza Wharf od strony lądu, zaś Północny Deptak i Wharf Avenue okalają dzielnicę od strony morza i biegną wokół Ain Dubai Plaza, pod samym diabelskim młynem. Most pieszy o długości 265 metrów, czyli Wharf Link, łączy tę część wyspy z plażą u wybrzeża stałego lądu. Bluewaters Wharf Station pełni rolę przystani i obsługuje transport wodny. Znajduje się tu ponad 2000 miejsc do cumowania oraz szereg obiektów w podziemiu i na poziomie nabrzeża.

Kompleks Bluewaters Residences obejmuje 10 eleganckich wieżowców średniej wysokości, w których mieści się 698 apartamentów, cztery penthouse’y i 17 willi, a wszystko to na konstrukcji, z której rozciąga się widok na morze lub Ain Dubai. Pierwsze lokale mają być oddane do użytku już w grudniu 2018 roku, a więc wyspa powita swoich pierwszych mieszkańców w pierwszym kwartale 2019 roku.