Nowa platforma wynajmu długoterminowego wchodzi na polski rynek

Nowa platforma wynajmu na rynku
Założyciele platformy/fot. archiwum Properenty

Na polskim rynku pojawiła się nowa platforma optymalizująca wynajem długoterminowy nieruchomości. Properenty.pl to narzędzie zwiększające efektywność działań nawet o 70 proc., i to zarówno w przypadku indywidualnych właścicieli lokali, jak i dużych agencji.

Platforma wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne i dostosowuje je do potrzeb wynajmu długoterminowego nieruchomości. Oferuje m.in. automatyczną identyfikację klienta i możliwość podpisania kontraktu zdalnie, generowanie umów najmu, faktur i ich historii, wskaźniki rentowności biznesu, rozwiązywanie problemów konserwacyjnych i wiele innych. System umożliwia również automatyzację pobierania opłat od najemców.

Andrius Čepkus, założyciel Properenty.pl, powiedział: “Statystycznie wynajmujący spędza 2-3 godziny miesięcznie zarządzając jedną nieruchomością. Dzieje się tak głównie z powodu braku odpowiednich narzędzi oraz stosowania nieprzydatnego lub niewystarczającego oprogramowania, takiego jak Excel, Word czy email. Proponujemy platformę, dzięki której większość działań można zautomatyzować. Pozwala ona zarządzać kompleksowo najmem z każdego miejsca i w dowolnym czasie.”

Zdaniem Čepkusa, rosnąca konkurencja na rynku najmu długoterminowego zmusza do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych narzędzi dla działań biznesowych. Powinny one nie tylko oszczędzać czas i zasoby ludzkie, ale też pozwalać na wydajne działanie w każdych warunkach i minimalizować ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego.

Andrius Čepkus dodał: “Zdajemy sobie też sprawę jak duże znaczenie w prowadzeniu najmu długoterminowego mają pozytywne oceny najemców. Zadowolenie klientów jest kluczowe, by odnieść sukces w tej branży. Nasza platforma jest więc pomyślana również jako narzędzie dla nich. Pozwala na wygodne zarządzanie lokalem i rozwiązywanie wszystkich problemów związanych z jego najmem. Samoobsługowa strefa służy m.in. do kontaktu z właścicielem lub administratorem, dostępu do dokumentów i faktur, czy zamawiania dodatkowych usług. Dzięki niej można też zgłaszać i rozwiązywać usterki oraz problemy konserwacyjne w lokalu.”

Podstawowa wersja platformy dostępna jest bezpłatnie dla właścicieli maksymalnie dwóch nieruchomości. By z niej korzystać, wystarczy zarejestrować się na stronie Properenty.pl. Wersja PRO przeznaczona jest dla większych podmiotów, centrów biznesowych i agencji wynajmu zarządzających ponad 50 lokalami. Uwzględnia automatyczne pobieranie opłat i zarządzanie opóźnieniami w płatnościach, a także design systemu dostosowany do marki klienta i wiele innych dodatkowych funkcji.

Accor: start strony Apartments & Villas