Nowa Karta Tatrzańska na Słowacji

archiwum SACR

Klient musi wykupić co najmniej jedną nocleg w regionie, by otrzymać zniżki na wiele atrakcji.

Nowa Tatra Card wchodzi do użycia od 30 maja. W tym sezonie, po raz pierwszy, każdy turysta, który wykupi przynajmniej jeden nocleg, otrzyma taką kartę za darmo.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatry powiedziała: “Na podstawie doświadczeń z ubiegłych lat, doszliśmy do wniosku, że małe, 5-10 proc. zniżki nie sa atrakcyjne dla turystów. W tym roku, przy poszukiwaniu partnerów chętnych do umieszczenia swoich usług w ramach Karty, kładliśmy nacisk, na to, by zniżki były większe. Budujemy w ten sposób lojalność klientów. Jesteśmy, dumni, że w najmniejszych z wysokich gór na świecie, mamy tak popularna Kartę”.

Zniżki dla dzieci są naprawdę kuszące – nad Łomnicy Staw czy na Solisko moga wjechać kolejkami za 1 euro. W aquaparku w Popradzie zniżki dochodzą do 25 proc.
Karta Tatrzańska nie będzie udostępniona w wolnej sprzedaży, będzie wydawana jedynie w recepcjach ośrodków noclegowych. ma to być nagroda dla lojalnych turystów odwiedzających region Tatr Wysokich.
Pełnia lista tych obiektów znajduje się na stronie www.regiontatry.sk.