Nowa ekskluzywna poczekalnia Air France

archiwum Air France

W lipcu linie Air France oddały do użytku podróżnych całość swojego najnowszego salonu biznesowego na paryskim lotnisku Charlesa de Gaullea. Ekskluzywna poczekalnia jest zlokalizowana w hali L terminala 2E i zajmuje powierzchnię aż 3200 metrów kwadratowych.

Przestronny salon podzielony na wiele sekcji może na raz gościć aż 540 podróżnych, zapewniających im optymalny komfort. Najnowsza przestrzeń przeznaczona dla cennych klientów linii zachwyci niezwykłą aranżacją projektu francuskiego artysty Mathieu Lehanneura, powita gości eleganckimi koktajlami, stworzonymi przez Hotel Lancaster w Paryżu i zadba o ich dobre samopoczucie przed podróżą w największej strefie wellness, jaką do tej pory Air France przygotował dla swoich klientów. Dodatkowo w ramach salonu działa specjalna sekcja dla dzieci, które znajdą tu dla siebie rozrywkę niezależnie od wieku.

Na pasażerów Air France czeka też “Stół smakoszy” (the „Gourmet Table”), czyli wyjątkowa restauracja, w której szef kuchni przygotowuje danie na oczach gości. Ze względu na rozmiary salonu oraz liczne atrakcje, przy wejściu umieszczono specjalne ekrany dotykowe z interaktywnym planem obiektu. Dzięki nim, goście mogą przeglądać wszystkie dostępne usługi i zaplanować swój pobyt w zależności od tego, ile mają czasu. Z salonu mogą korzystać uprawnieni podróżni – posiadacze biletów Air France w Klasie Biznes oraz członkowie programu Flying Blue na wyższych poziomach, którzy lecą między innymi do Casablanki, Istambułu, Tel Avivu i na wielu innych trasach międzykontynentalnych.*

„Le Balcon” – niezwykły bar na „balkonie”

Air France powierzyło renomowanemu francuskiemu projektantowi Mathieu Lehanneurowi stworzenie baru, w którym czas wydaje się stać w miejscu. Położony w samym sercu nowego salonu Air France bar „balkon” ma powierzchnię 160 metrów kwadratowych. Dzięki niezwykłemu projektowi goście mają wrażenie, że są „zawieszeni” między niebem, a ziemią, w pomieszczeniu o zakrzywionej strukturze , osłoniętym złotym, lustrzanym sufitem. W centrum pomieszczenia znajduje się bar, a dalej umieszczono komfortowe miejsca siedzące dla gości, które zaprojektowano na wzór półokrągłych loży. Loże są wyłożone niebieskim aksamitem ścian i dodatkowo ozdobione haftowanymi numerami. Wewnątrz każdej z nich znajduje się duża sofa oraz stolik na cokole, wyposażony w gniazdka elektryczne.
Połącznie drewna, marmuru, luster i światła pozwoliło stworzyć wnętrze, które jest stylowo-eleganckie, a zarazem futurystycznie-nowoczesne.

Ciekawym akcentem jest też wbudowany w podłogę gigantyczny ekran LED, który emituje obraz nieba. Od świtu do zmierzchu to gigantyczne okno światła naśladuje zmiany dnia w czasie rzeczywistym.
Codziennie wieczorem od 19:00 do 21:00 bar „Le balcon” serwuje gościom koktajle, specjalnie opracowane przez głównego barmana hotelu Lancaster w Paryżu.
– “Un air de Paris” – koktajl alkoholowy** stworzony specjalnie dla Air France, w którym szampan skrzy się niczym Wieża Eiffla, a Cointreau otwiera bramy ogrodów Tuileries. Mieszankę wzbogacają nuty pomarańczy i koniaku i wieńczy kilka kropel cytryny;
– Koktajl miesiąca “Destination”** jest inspirowany smakami legendarnych miast w siatce lotów Air France. Każdego miesiąca klienci będą mieli do wyboru inny „kierunek” w swoim kieliszku, a wśród nich: Szanghaj, Johannesburg, Nowy Jork lub Tokio.
– Bezalkoholowy mocktail, który można spożywać bez umiaru, jest tworzony każdorazowo wokół jednego kultowego składnika, pochodzącego z francuskich regionów. Co miesiąc, nowa wariacja koktajlu bezalkoholowego będzie przygotowywana w oparciu o inny składnik.

Pokazy kulinarne

W najnowszym salonie biznesowym zadbano o wysokiej jakości ofertę kulinarną, która jest zróżnicowana i uwzględnia wymagania największych smakoszy. Wyjątkowa restauracja “Gourmet Table”, która została zaprojektowana w stylu nowoczesnej paryskiej „brasserie”, oferuje otwartą kuchnię. To tutaj możemy być świadkami profesjonalnych pokazów kulinarnych, podczas których szef kuchni przygotowuje swoje kreacje na oczach gości.
Jeśli mamy mniej czasu, to możemy skosztować gotowych dań na zimno i na gorąco, dostępnych w licznych restauracjach samoobsługowych. Na gości czekają słynne francuskie potrawy i smaki, skomponowane z produktów sezonowych, a wśród nich zapiekanki, sałaty i wypieki.
Ofertę kulinarną uzupełnia szeroki wybór doskonałych francuskich win i szampanów wyselekcjonowanych przez Paolo Basso – sommeliera roku 2013 roku.

Strefa wellness

W najnowszej poczekalni biznesowej Air France nie mogło zabraknąć strefy wellness, o imponującej powierzchni ponad 550 metrów kwadratowych i usługach, których nie powinny się powstydzić najlepsze, renomowane centra odnowy biologicznej.

Centrum odnowy biologicznej to między innymi:

– Strefa “Natychmiastowego Relaksu”, w której można odpocząć w wygodnej pozycji na leżakach lub w mini-apartamentach;

– Detoks w wyjątkowym barze, który serwuje organiczne mieszanki oczyszczające firmy Palais des Thés oraz wodę smakową od Evian;

– SPA z prywatnymi kabinami, oferujące zabiegi na twarz, w których profesjonalne kosmetyczki wykorzystują technologię i kosmetyki firmy Clarins;

– Dwie prywatne sauny, które pozwolą swym gościom nabrać więcej energii między kolejnymi lotami;

– Duże luksusowe prysznice.

W samym sercu ekskluzywnego SPA umieszczono wyjątkową ozdobę – cyfrową rzeźbę. Jest to intrygujące trójwymiarowe dzieło, które nieustannie zmienia kształt i kolor, zapewniając dodatkowych wrażeń gościom strefy wellness.

– “Le Club” to prywatna, zamknięta przestrzeń w ramach salonu, w której można odizolować się od otoczenia i popracować w skupieniu lub odbyć spotkanie;

– “Le Petit Salon” jest strefą ciszy, w której telefony pozostają wyciszone, a goście mogą odpocząć z dala od zgiełku lotniska;

– Usługa “Do Twojej dyspozycji” (At You Service) to indywidualna asysta ze strony pracowników Air France. Na specjalne życzenie, gość salonu może uzyskać pomoc np. przy rezerwacji sauny, zmiany miejsca w samolocie i innych kwestiach związanych z podróżą;

– W salonie są dostępne gabloty-ekspozycje, dzięki którym można obejrzeć „na żywo” wiele ekskluzywnych produktów ze sklepu internetowego “Air France Shopping”. Zakupy są możliwe na miejscu w salonie, a także online na stronie www.airfranceshopping.com;

– Goście mogą korzystać z dwóch dużych stołów do cichej pracy, wyposażonych w gniazdka przy licznych pojedynczych stanowiskach,

Strefa dla dzieci
Poczekalnia przygotowała również coś dla najmłodszych – specjalną, wydzieloną przestrzeń dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W przytulnym i wesoło udekorowanym pomieszczeniu mali pasażerowie mogą odpocząć i pobawić się samodzielnie lub wspólnie z rówieśnikami. Są tam konsole Sony PS4 z wyborem nowych gier. Sieć hotelowa Novotel wyposażyła strefę dzieci w interaktywne ekrany dotykowa TablePlay, dzięki którym można poćwiczyć kreatywność, pamięć i refleks. Stworzenie wydzielonej strefy dla dzieci w ramach poczekalni biznesowej jest nowatorskim rozwiązaniem, które umożliwia całej rodzinie pełne korzystanie z dostępnej oferty atrakcji przygotowanych przez Air France.