Norwegian Cruise będą promować rejsy przyjazne środowisku

archiwum Norwegian Cruise

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. („Spółka”), czołowy operator obsługujący rejsy Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises oraz Regent Seven Seas Cruises, zwiększa dziś swoje zaangażowanie w ochronę morza oraz środowiska naturalnego jako pierwszy armator, który podpisze kartę „Cruise Charter” stworzoną przez zarząd miasta Cannes wraz z CCI Nice Côte d’Azur w celu promowania rejsów przyjaznych środowisku w porcie Cannes.

Karta „Cruise Charter” oparta jest na czterech kryteriach zaprojektowanych z myślą o promowaniu rejsów przyjaznych środowisku w porcie Cannes: redukcji zanieczyszczenia powietrza, morza, ochrony różnorodności biologicznej i wdrożenia globalnego podejścia do ochrony środowiska.

Karta wchodzi w życie z dniem 25 lipca 2019 roku i obowiązuje z mocą wsteczną w sezonie 2019.

W ramach uznania wsparcia ze strony Spółki oraz kosztów operacyjnych związanych z uczestnictwem w tej umowie, które głównie polegają na zwiększonych opłatach za paliwo i odpady, port Cannes udziela wszystkim statkom Spółki zawijającym do portu w Cannes rabatu od podatku portowego w wysokości 0,20 euro na pasażera.

James S. Mitchell – wiceprezes ds. operacji morskich HSEM (Zdrowie, Bezpieczeństwo, Środowisko, sprawy Medyczne) w Norwegian Cruise Line Holdings Ltd., powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być pierwszym i jedynym armatorem, który dołącza do tej pionierskiej inicjatywy opracowanej przez Zarząd Miasta Cannes oraz CCI Nice Côte d’Azur. Doceniamy także Intercruises Shoreside & Port Services za pomoc w sfinalizowaniu tej umowy. Ochrona środowiska morskiego i wybrzeża stanowi istotną część globalnego programu «Sail&Sustain» naszej firmy, która współpracuje ściśle ze wszystkimi portami i miejscami docelowymi, jakie odwiedzamy na całym świecie, Spełniamy wymogi lokalnych przepisów i wytycznych, a nawet staramy się przewyższać te normy.”

Niniejsza umowa została podpisana podczas ceremonii, która odbyła się we Francji w Cannes 25 lipca 2019 roku w ratuszu miasta. Głównymi uczestnikami byli Wiceprezes Norwegian Cruise Line Holdings Ltd James S. Mitchell, David Lisnard, burmistrz Cannes oraz Jean-Pierre Savarino, prezes CCI Côte d’Azur.

David Lisnard, burmistrz Cannes dodał: „Wyobrażaliśmy sobie tę kartę «Cruise Charter» jako inicjatywę promującą zarówno rejsy przyjazne dla środowiska, jak i motywującą te firmy, które już do tej pory dużo uczyniły w dziedzinie zachowania jakości powietrza, morza oraz dna morskiego w zatoce Cannes. Dlatego też mamy ogromną przyjemność powitać firmę Norwegian Cruise Line Holdings Ltd., lojalnego i wieloletniego partnera portu Cannes, jako pierwszego armatora podpisującego tę kartę.”