Niezwykły dzień w Toruniu do wylicytowania na Gali Waszej Turystyki

Spacer z przewodnikiem po toruńskiej starówce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wizyta w Domu Legend Toruńskich i spotkanie ze Strażnikami Legend oraz zwiedzanie i warsztaty w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu – to atrakcje, jakie będzie można wylicytować podczas Aukcji Charytatywnej, którą przeprowadzimy na Gali Waszej Turystyki w Tłusty Czwartek. Wycieczka “Poczuj Toruń wszystkimi zmysłami”, to jeden z kilkunastu przedmiotów wystawionych na aukcję.

Ważnym punktem podczas Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 24 lutego w Hotelu Reneissance w Warszawie, będzie Akcja Charytatywna, z której cały dochód z aukcji zostanie przekazany Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, która stawia sobie za cel działanie na rzecz ochrony zdrowia pacjentów i promocję profilaktyki zdrowotnej dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży. Rolą Fundacji jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Fundacja związana jest z Instytutem Matki i Dziecka, bezpośrednio go wspierając.

Jednym z kilkunastu przedmiotów licytowanych podczas aukcji będzie zwiedzanie Torunia “Poczuj Toruń wszystkimi zmysłami” dla rodziny.

Na zwycięzcę licytacji będą czekały: wycieczka, podczas której rodzina odwiedzi najważniejsze atrakcje naszego miasta: Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend Toruńskich, a także pod okiem najprzedniejszych przewodników pozna naszą toruńską starówkę. Podczas wizyty w Żywym Muzeum Piernika zwycięzcy licytacji, pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika, przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Zwiedzą także muzeum oraz wezmą udział w warsztatach dekorowania. W Domu Legend Toruńskich czeka spotkanie Strażników Legend – niezrównanych opowiadaczy, wcielenie się w role i udział i ożywieniu legend. Spacer po Toruńskiej starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO to poznanie trzech historycznych obszarów: Starego Miasta Torunia, Nowego Miasta Torunia i zamku krzyżackiego.

Fundatorem Eskapady jest Żywe Muzeum Piernika w Toruniu.

Eskapada z ratownikami Jurajskiej Grupy GOPR do wylicytowania na Gali Waszej Turystyki