Nie przegap okazji, aby zobaczyć wyjątkowe atrakcje Aglomeracji Górnośląskiej

Fot. Materiały prasowe

Współorganizatorzy Forum Promocji Turystycznej – Śląska Organizacja Turystyczna i Silesia Convention Bureau – przygotowali specjalny prezent dla uczestników Forum – Pomysłownik.

Dzięki Pomysłownikowi, trzy wyjątkowe miejsca będą dostępne dla uczestników Forum za darmo. Wystarczy wcześniej dokonać rezerwacji mailowej na adres: [email protected]

MUZEUM ŚLĄSKIE

Muzeum Śląskie, znajdujące się w katowickiej Strefie Kultury jest wizytówką miasta i całego regionu. W samym sercu Katowic na głębokości 14 metrów pod ziemią, obejrzeć można bogate i różnorodne kolekcje sztuki polskiej dawnej i współczesnej. W Muzeum można ponadto zwiedzić Galerię śląskiej sztuki sakralnej, jedyną w Polsce Galerię plastyki nieprofesjonalnej, budzącą ogromne emocje i zainteresowanie wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”.

Dla uczestników Forum:

  • wejście do Muzeum w dniu 10 października 2023 w godzinach od 10:00 do 20:00.
Fot. Materiały prasowe

MUZEUM GÓRNICTWA WĘGLOWEGO W ZABRZU

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest jedną z najważniejszych instytucji turystyczno-kulturalnych w kraju, działającą w przestrzeni poprzemysłowej. Stanowi unikatowy na skalę światową zabytek techniki górniczej. W jej skład wchodzi obecnie także kompleks Sztolnia Królowa Luiza, który wraz kopalnią Guido, zalicza się do najciekawszych atrakcji turystycznych Śląska.

Podziemny spływ sztolnią to jedna z najbardziej wyjątkowych ofert w całym kompleksie. To niesamowita przygoda i jednocześnie najdłuższa tego typu podziemna trasa w górnictwie węglowym. Fragment podziemnych wyrobisk przebywa się tu pieszo, a 1100 metrów to unikatowy, podziemny spływ łodziami.

Kopalnia Guido to najgłębiej położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym w Polsce, najgłębiej położony Pub pod ziemią (320m), przejażdżka jedyną w swoim rodzaju elektryczną kolejką podwieszaną, zjazd autentyczną szolą (windą) górniczą.

Dla uczestników Forum:

  • trasa wodna w Sztolni Luiza w dniu 10 października o 15:50-18:00 i o 16:00 do 18:10.
  • podziemny spacer górniczy w Kopalni Guido w dniu 12 października o godzinie 10:00-12:00 oraz 10:10 do 12:10.
Fot. Materiały prasowe

NOSPR

NOSPR jest jednym z najbardziej efektownych i zadziwiających architektonicznie miejsc w regionie, cieszącym się najdoskonalszą akustycznie salą koncertową nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Zwiedzanie NOSPR z przewodnikiem to wyjątkowa okazja, aby obejrzeć niezwykłe przestrzenie wewnątrz budynku. Podczas wycieczki odwiedzimy niedostępne dla publiczności na co dzień przestrzenie, poznamy ciekawostki o siedzibie NOSPR i organizacji pracy orkiestry.

Dla uczestników Forum:

  • zwiedzanie siedziby NOSPR z przewodnikiem.