Nekera otworzyła sezon narciarski we włoskich Dolomitach

fot. archiwum Nekery

Od 10 grudnia pierwsza grupa ponad 100 polskich narciarzy i snowboardzistów korzystała z uroków jazdy we włoskich Alpach podczas imprezy „Ski Opening” zorganizowanej przez biuro Nekera. Bazą dla całego eventu jest położone w sercu regionu przeurocze miasteczko Campitello di Fassa.

Uczestnicy dostali darmowe ski-passy, mieszkali w trzech luksusowych hotelach, zlokalizowanych obok siebie i w bezpośrednim sąsiedztwie dolnej stacji kolejki linowej, wywożącej narciarzy na wysokość 2200 m, do terenów narciarskich Passo Sella, pod Col Rodella (2485 m).

Tutaj zaczyna się legendarna, niezwykle malownicza, biegnąca wokół setek górskich szczytów trasa SellaRonda z ponad 120 kilometrami stoków zjazdowych i jednymi z najlepszych panoramicznych widoków w całych Alpach. Polscy narciarze z grupy Ski Opening dzięki darmowemu karnetowi „Dolomiti Superski” mogli korzystać z jazdy w takich topowych ośrodkach regionu jak: Canazei, Gardena, Marmolada, Arabba czy Wolkenstein.

Après-ski ze Skibą

Wyjazdy narciarskie to nie tylko jazda na nartach w ciągu dnia, ale świetna zabawa także wieczorem. Tegoroczną gwiazdą Ski Opening Nekera był Krzysztof Skiba, który osobiście prowadził imprezy i dbał o dobre humory uczestników. Après-ski w jego wykonaniu w klubach gromadziły nie tylko polskich narciarzy, ale również tłumy Włochów i Austriaków.

fot. archiwum Nekery

Polacy ponownie w tym roku udowodnili, że również w Alpach potrafią się świetnie bawić. W rozrywkowym programie tego wyjazdu nie zabrakło także autorskiego, energetycznego stand-upu w Hotelu Rubino w Campitello pod tytułem „Skiba ciągle na wolności”. Grupa Ski Opening wzięła udział w wieczorze autorskim Skiby, podczas którego można było odkryć także inną, mniej rozrywkową i kabaretową twarz artysty: działalność w opozycji, podziemiu Pomarańczowej Alternatywy czy czasy polskich punkowych i rockowych kapel lat 90-tych. Nie zabrakło przy tym tradycyjnych włoskich, „rozgrzewających” napojów narciarskich takich jak: bombardino, limoncello czy aperol spritz. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił DJ Peter (Piotrek Kołodziej).

Jak z organizacją imprez i wyjazdów we włoskich Alpach?

Maciej Nykiel, prezes Nekery, powiedział: „Obecnie wszystkie hotele, stoki i wyciągi narciarskie w regionie Trentino – Górna Adyga (wł. Trentino-Alto Adige, niem. Trentino-Südtirol) są otwarte i przyjmują bezproblemowo gości z Polski.”

Wszędzie obowiązuje oczywiście standardowy reżim sanitarny, a warunkiem korzystania z zimowych atrakcji jest posiadanie ważnego Unijnego Certyfikatu Covid (wł. Green Pass), który każdy zaszcepiony Polak bez problemu pobierze ze strony pacjent.gov.pl/ikp lub z aplikacji eObywatel.

Maciej Nykiel dodał: „Ski-opening to pierwszy większy event, jaki organizujemy tej zimy w Alpach. Bardzo mnie cieszy, że w trudnych dla branży MICE i Incentive czasach udowodniliśmy, że jednak można w odpowiedzialny i bezpieczny dla uczestników sposób zorganizować we Wloszech dużą, polską, narciarską imprezę.”

fot. archiwum Nekery

Na narty do Włoch

Artur Rezner, dyrektor handlowy Nekera, podkreślił: „Nasi klienci mogą bez kłopotu dotrzeć tutaj z Polski własnym samochodem, korzystając z wolnego tranzytu przez Czechy, Słowację, Austrię czy Niemcy i to jest tradycyjnie najpopularniejszy sposób dotarcia w Dolomity w kilkanaście godzin z naszego kraju.”

Bardzo wielu Polaków decyduje się jednak w tym roku na podróż w Alpy samolotem, korzystając z bezproblemowych tej zimy połączeń polskimi samolotami do północnych Włoch.

Rezner dodał: „Organizujemy na miejscu dla naszych gości darmowy transfer z lotnisk w Veronie i Bergamo do alpejskich hoteli”

Najwięcej czynnych i otwartych tras narciarskich znajdziemy tej zimy w okolicach granicy austriackiej i szwajcarskiej w regionach Trentino – Górna Adyga i w Lombardii

Nekera, która specjalizuje się między innymi w organizacji zimowych wyjazdów narciarskich zapowiada już kolejne eventy: m.in. Ski Closing w marcu na słowackim Chopoku.

Nekera rekrutuje. Poszukiwany junior product manager