Narzędzie Sherpa ułatwi podróże w dobie covid-19. Aktualizowane co godzinę informacje o restrykcjach

sherpa-ulatwi-podrozowanie
fot. joinsherpa.com

Firma Sherpa udostępnia użytkownikom i branży turystycznej aktualizowane na żywo informacje o obowiązujących na świecie restrykcjach covidowych. Z narzędzia, które można zintegrować ze stroną internetową, korzystają m.in. przewoźnicy lotniczy. Do ich grona dołącza PLL LOT.

Sherpa to samoobsługowe narzędzie online, które umożliwia klientom wyszukiwanie aktualnych informacji dotyczących wjazdu do danego kraju. Podaje aktualne informacje o wymogach formalnych w krajach docelowych, ograniczeniach w podróży, informacje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa oraz zawiera linki do formularzy deklaracji zdrowotnych.

Spersonalizowane informacje o ograniczeniach w podróży

Korzystając z narzędzia dostarczonego przez firmę Sherpa, klienci mogą uzyskać dostęp do najnowszych informacji na temat wymogów wjazdowych, ograniczeń podróży, zasad kwarantanny, warunków wizowych i wiz elektronicznych oraz różnych formularzy oświadczeń zdrowotnych do miejsc docelowych w jednym miejscu.

Narzędzie dostarczane przez Sherpa mogą też integrować na swoich stronach i aplikacjach m.in. linie lotnicze. Współpracę taką rozpoczyna właśnie PLL LOT, który postarał się dla swoich klientów o dostęp do tego wygodnego narzędzia. Umożliwia ono klientom np. wyszukiwanie miejsc docelowych według poziomów ograniczeń – od braku ograniczeń, przez testy na COVID-19 i wymagania dotyczące kwarantanny, po zamknięte granice.

Narzędzie do integracji dla firm

Można też dostarczyć swoim klientom spersonalizowane informacje i powiadamiać ich o potencjalnych zakłóceniach w podróży, takich jak nowe restrykcje na granicach oraz czy wprowadzone wymogi odnośnie do testowania i kwarantanny. Wyszukiwanie informacji można spersonalizować na podstawie miejsca rozpoczęcia podróży i podróży powrotnej. Informacja o punkcie końcowym podróży umożliwia programistom pobieranie spersonalizowanych ograniczeń podróży i dokumentów na podstawie kontekstu podróży, takiego jak: miejsce pochodzenia, miejsce docelowe, data podróży.

Elementy narzędzia Sherpa można osadzić i skonfigurować na swojej stronie i aplikacji. Przewoźnik może korzystać z interfejsu API, opartym na interaktywnej mapie, osadzić i skonfigurować na swojej stronie i aplikacji widżety pokazujące spersonalizowane wymagania wjazdowe oraz międzynarodowe i krajowe ograniczenia podróży, albo korzystać z aplikacji typu white label, dostarczanej przez Sherpa. To ostatnie rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do firm niedysponujących własnym zespołem IT.

Na żywo i z wiarygodnych źródeł

„Dziś ilość informacji o zasadach podróżowania i szybkość, z jaką się one zmieniają, wzrosła wykładniczo. Klienci potrzebują informacji w czasie rzeczywistym. Daj im to, czego potrzebują w swoich kanałach cyfrowych” – czytamy na stronie Sherpa.

Narzędzie codziennie agreguje miliony punktów danych z tysięcy źródeł, w tym oficjalnych witryn rządowych i zaufanych źródeł zewnętrznych, takich jak organizacje turystyczne czy WHO. Informacje są regularnie aktualizowane (co godzinę).

Materiał przygotowany we współpracy z PLL LOT