Nareszcie połączenia autobusowe ze Słowacją

archiwum TigerExpress.eu

Od 15 maja, dwa razy dziennie autobusy firmy TigerExpress.eu kursują na trasie Kraków – Dolny Kubin – Rużemberok – Liptowski Mikulasz – Poprad – Preszów – Koszyce. Najtańsze bilety kosztują już od 39 zł. Na tę chwilę czekali wszyscy turyści podróżujący na Słowację. Po uruchomieniu zimą połączenia kolejowego między Warszawą a Słowacją, obecnie można w sześć godzin dostać się busem z Krakowa do Koszyc. Po drodze można wysiąść m.in. w Rużemborku (aquapark), pod Niskimi Tatrami, blisko aquaparku Tatralandia, w Popradzie (Aquacity i bliskość Tatr Wysokich). Autobusy będą także zatrzymywać się przy portach lotniczych w Katowicach, Krakowie i Popradzie.
Firma TigerExpress.eu to spółka polsko-czesko-słowacka, która od 2013 roku obsługuje połączenia autobusowe na terenie Czech, Austrii, Polski a obecnie Słowacji. Jest partnerem czesko-słowackiego przewoźnika RegioJet.

Do dyspozycji pasażerów są busy marki Mercedes, Volkswagen oraz Renault, wyposażonymi w klimatyzację, gniazdka kontaktowe 220 V oraz bezpłatne Wifi. Kierowcy oraz piloci serwują bezpłatny poczęstunek – kawę, wodę oraz drobne słodycze.

Prezes zarządu TigerExpress.eu, Peter Jančovič, powiedział: „Linia oferuje nowe możliwości nie tylko dla mieszkańców Słowacji i Polski. Bezpośrednie połączenie z lotniskami w Krakowie, Katowicach i Popradzie, to też rozszerzenie oferty dla turystów, którzy chcą się dostać do południowej Polski i na Słowację. Wierzymy, że nowe połączenie przyciągnie nowych turystów z całej Europy.”

Wszystkie połączenia TigerExpress objęte są obowiązkową rezerwacją miejsc. Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.tigerexpress.eu. Można również dokonać rezerwacji telefonicznie pod numerem telefonu: +48 608 92 19 19.