Narciarski sylwester na stokach w Zieleńcu

JK

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza pasjonatów nart i snowboardu na sylwestrową zabawę oraz powitanie Nowego Roku. Oprócz odbywających się w hotelach, barach i pensjonatach zabaw, które trwać będą do białego rana, główną areną sylwestrowego szaleństwa będą narciarskie stoki – wyciągi i koleje będą tej nocy czynne aż do 1:00 w nocy.

Dziś otwartych jest już większość tras, każdego dnia od 9:00 pracuje większość naszych kolei i wyciągów – mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Ski Arena. – Po trudniejszym czasie na początku sezonu spodziewamy się stabilniejszej aury, choć teraz będzie nam już łatwiej utrzymać dobre warunki – udało nam się zbudować na stokach dobrą podstawę, co nawet wobec ocieplenia pozwoli na komfortową jazdę – dodaje Grzegorz Głód.

Jak dodaje, w Nowy Rok nie ma żadnej taryfy ulgowej – ośrodek rozpoczyna pracę o godzinie 9:00.

W sylwestrową noc czynne będą oczywiście wyłącznie oświetlone trasy, natomiast na sam sylwestrowy wieczór i część nocy obowiązywać będzie osobny karnet – kosztować będzie 90 złotych (normalny) i 80 złotych (ulgowy) i ważny będzie od godziny 19:00 (31 grudnia) do 1:00 (1 stycznia).

Pozostałe karnety z cennika dostępne w kasach ośrodka obowiązywać będą do godziny 21:00.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 29 wyciągów i kolei, w tym 5 nowoczesnych kanap i jeden wyciąg kanapowo-gondolowy oraz 23 kilometry przygotowanych tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Większość zlokalizowanych tu hoteli i pensjonatów położonych jest przy samych stokach, dzięki czemu narciarze mogą rozpocząć #szusowanko bezpośrednio po wyjściu z miejsca noclegowego.

Baza noclegowa w Zieleńcu to przeszło 1500 miejsc o zróżnicowanym standardzie w tutejszych hotelach, pensjonatach i kwaterach. Wśród nich nie brakuje wyposażonych w baseny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości ośrodka. Kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji, jak choćby wewnętrzne place zabaw. Uzupełnieniem bazy noclegowej jest zróżnicowana i inspirowana potrawami z całego świata kuchnia (restauracje i bary), w której dominują przede wszystkim tradycyjne potrawy polskie.