Najszybszy katamaran pływający do Norwegii rozpoczyna sezon rejsów

fot. Fjord Line/Kenneth Hansen

Fjord Cat to najszybszy obecnie katamaran pływający do Norwegii, trasę morską między duńskim Hirtshals a norweskim Kristiansand pokonuje w rekordowym czasie 2 godzin 15 min. W tym roku sezon rejsów wydłuży się o ponad miesiąc i Fjord Catem będzie można podróżować od 12 kwietnia aż do 6 października.

Katamaran Fjord Cat startuje w porcie w Hirtshals (Dania) i po dwóch godzinach dopływa do portu w Kristiansand – głównego miasta Norwegii Południowej. Co ciekawe szlak ten wybierają nie tylko osoby jadące na południe, ale także dalej w stronę fiordów, np. do Stavanger czy Bergen. Powodem są atrakcyjne ceny biletów oraz znacznie krótszy czas rejsu.

„Kociak” kursuje w przedłużonym okresie wakacyjnym, który w tym roku będzie ponad miesiąc dłuższy i potrwa aż do 6 października.

Katamaran w 1998 roku ustanowił światowy rekord prędkości w rejsie transatlantyckim i jest aktualnie najszybszym statkiem pływającym pomiędzy Danią a Norwegią. „Kociak” dzięki czterem silnikom Ruston o łącznej mocy 40 000 koni mechanicznych rozpędza się do 44 węzłów (ok. 80 km/h) i pokonuje cieśninę Skagerrak w zaledwie 2 godziny 15 minut! Na jego pokładzie zmieści się 180 samochodów, 4 autokary i 676 pasażerów.

Cena rejsu zaczyna się od 74 € (ok. 320 zł) za kierowcę, samochód i fotel lotniczy Basic.

Rozkład rejsów dostępny jest na www.fjordline.com.