Najlepszy sierpień w historii krakowskiego lotniska

archiwum krakowairport

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 417 278 pasażerów, to o 4,5 proc. lepiej niż w sierpniu 2014 roku.

Jest to najlepszy w historii lotniska wynik uzyskany w sierpniu i jednocześnie dziesiąty z rzędu rekordowy miesiąc. W sierpniu odnotowano 3 523 operacji lotniczych, o 2 proc. więcej niż w sierpniu 2014 roku.

Jan Pamuła, prezes Kraków Airport, powiedział: „Był to już trzeci z rzędu miesiąc, w którym krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 400 tysięcy pasażerów. Cieszymy się z kolejnego miesiąca wzrostu ruchu pasażerskiego w Kraków Airport, zarówno w liczbie pasażerów jak i operacji lotniczych. Warty podkreślenia jest zwłaszcza fakt, że najwyższe wypełnienia zostały osiągnięte zarówno na kierunkach typowo wakacyjnych (Malta, Cypr), jak i tych o charakterze stricte biznesowym (Szwajcaria), co jest dowodem na dywersyfikację naszej siatki połączeń i dostosowanie oferty przewozowej do oczekiwań pasażerskich. Regularne wzrosty odnotowywane w tym roku powodują, iż we wrześniu, a więc miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym, spodziewamy się przekroczenia granicy 3 milionów pasażerów .”

Jeśli chodzi o loty czarterowe w dwóch miesiącach wakacyjnych najwięcej osób latało do Grecji i Turcji. Bułgarii i Hiszpanii.

Od początku tego roku z usług krakowskiego portu lotniczego skorzystało 2 821 750 pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 jest to o 242 tysiące pasażerów więcej (wzrost o 9 proc.).