Naj… zakupy w Dubaju

AG

Z wielkich centrów handlowych w Dubaju uczyniono atrakcją turystyczną. Największe z nich – przy okazji największe centrum zakupowe na świecie – Dubai Mall odwiedza rocznie ponad 80 mln osób.

Centra zakupowe to jedna z atrakcji turystycznych Dubaju. Zwłaszcza w gorące dni najlepiej schować się w klimatyzowanych wnętrzach i poszaleć. A jeśli jeszcze ktoś lubi “shopping” poczuje się tutaj, jak w raju. Nic dziwnego, że w programach biur podróży wizyta w jednym z dubajskich centrów handlowych to punkt obowiązkowy. Najczęściej jest to największe centrum, znajdujące się przy największym budynku świata. To centrum to znajdujące się na powierzchni ponad 112 hektarów Dubai Mall.
Samych lokali gastronomicznych jest tutaj ponad 120. Jednak one mają tylko pomóc w przetrwaniu dnia zakupowego. Najważniejsze sa oczywiście sklepy. A tych jest tutaj 1 200. Od zwykłych marketów spożywczych po sklepy najważniejszych firm odzieżowych, elektronicznych, jubilerskich, perfumeryjnych. Podziemne parkingi mogą pomieścić 15 tys samochodów. Oczywiście większość gości centrum to mieszkańcy Dubaju, ale turyści stanowią niemały procent. Jest tutaj co oglądać, bowiem Dubai Mall to nie tylko sklepy, to miejsca relaksu. Między innymi kina z prawie 3 tysiącami miejsc, lodowisko i wielkie akwarium. Kto byt zmęczy się pokonywaniem kilometrów pasaży i schodów ruchomych może wynająć elektryczny 6-osobowy samochód z kierowcą. Poruszanie się po centrum ułatwiają rozdawane w punktach informacji mapki. Na nich łatwiej odnaleźć się i szukane przez nas sklepy. A w nich prezentuja swoej wyroby m.in takie firmy: Armani, Alexander McQueen, Cartie, Chanel, Chloé, Chopard Boutique, Christian Louboutin, Harry Winston, Gucci, La Perla, Level Shoes, Louis Vuitton, Tiffany & Co., Van Cleef & Arpels, Roberto Cavalli, Symphony, Versace i wiele, naprawdę wiele. Każda z liczących się na świecie firm stawia za punkt honoru mieć sklep w Dubai Mall.

Dubai Mall jest otwarte codziennie od godziny 10. Od niedzieli do środy – do godziny 22, w pozostałe dni – do godz 24.
www.thedubaimall.com

{gallery}4690{/gallery}