Na lotnisku we Frankfurcie będzie Terminal 3

archiwum Fraport

Firma Fraport zarządzająca lotniskiem we Frankfurcie (FRA), otrzymała od władz miasta zezwolenie na budowę Terminalu nr 3.

Ma on być zbudowany po południowej stronie lotniska i jest integralna częścią programu Fraport’s Airport Expansion Program.
Pierwszy etap budowy będzie obejmować budynek centralny terminalu oraz dwa pirsy, mogąc3 obsługiwać 14 mln pasażerów rocznie.

Prezes zarządu Fraportu, Stefan Schulte skomentował: “Jesteśmy bardzo zadowoleni, że miasto wydało decyzję o pozwoleniu na budowę nowego terminalu. Chciałbym szczególnie podziękować naszym specjalistom od planowania oraz zespołowi fachowców z władz miasta, organu nadzorczego, za biegłość i pełen profesjonalizm w analizie projektu budowy.”

Terminal 3 ma być ukończony przed rokiem 2021, fachowcy bowiem przewidują, ze przy obecnym tempie rozwoju przemysłu lotniczego, możliwości obsługi pasażerów przez Terminale 1 i 2, wyczerpią się w roku 2020. Liczba pasażerów ma bowiem do roku 2013 rosnąc średnio o 2,5 proc. rocznie.
Po pierwszym etapie budowy, Terminal 3 będzie dysponował 24 rękawami przy dwóch pirsach. Po ukończeniu budowy, rękawów będzie 50. Terminal 3 będzie połączony zarówno z Terminalami 1 i 2, jak i dworcem kolejowym, taśmociągiem bagażowym i ruchomymi chodnikami.