Mniej pasażerów wycieczkowców odwiedza Maltę

archowum visitmalta.com

W świetle statystyk Narodowego Biura Statystycznego (NSO, National Statistics Office ) w minionym roku Malta zanotowała spadek 8,7 proc. turystów przypływających na wyspę na pokładach statków wycieczkowych.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku statki pasażerskie przywiozły na Maltę o 11 450 mniej gości, niż w analogicznym okresie roku 2012.
Rzecznik ministerstwa turystyki Robert Arrigo powiedział: Słabszy ubiegłoroczny wynik w przyjazdach turystów drogą morską, to głownie wynik decyzji armatora MSC (Mediterranean Shipping Company) o rezygacji z Malty, jako portu pośredniego na trasie wycieczkowców.
Przedsiębiorcy żyjący z turystyki, zwłaszcza restauratorzy, sklepikarze z Valetty przyzwyczaili się do corocznych wzrostów liczby pasażerów odwiedzających Maltę, więc nagły spadek tej liczby był niemiłą niespodzianka Przedsiębiorcy liczą, ze rząd poczyni pewne kroki, by poprawić statystyki. Robert Arrigo ich uspokajał w wywiadzie dla gazety “Illum”: Mimo spadku liczby turystów z wycieczkowców, turystyka będzie się w bieżącym roku rozwijała i jak sądzę poprawimy w tym roku wyniki.