Mjanma chce polskich turystów

AG

Silna reprezentacja Mjanmy czyli dawnej Birmy zaprezentowała ofertę turystyczną tego kraju w Warszawie.

Phyoe Wai Yar Zar, prezes Komitettu Marketingu Mjanma oraz sekretarz Federacji Turystyki Mjanma powiedział: “Mjanma jest wschodząca gwiazdą turystyki w regionie, ale musimy jeszcze dużo zrobić, by być rozpoznawalnym kierunkiem dla turystów całego świata, również w Polsce. Do Warszawy przyjechało 15 przedstawicieli naszej branży turystycznej. Wierzę, że następnym razem, za dwa lata przyjedziemy większa grupą, w której będą hotelarze i touroperatorzy.
Z ciekawością czekam na spotkanie z polską branżą turystyczną. Chcemy bowiem pokazać jej nasz kraj, jako interesujący kierunek wakacyjny. Od kilku lat obserwujemy, jak wielu Polaków odwiedza sąsiednie kraje – Tajlandię, Wietnam, Kambodżę. Niestety liczba gości z Polski w Mjanma jest na niskim poziomie. Zakładam jednak, że przynajmniej większość z dzisiaj tutaj zebranych, za dwa lata będzie znać Mjanma.”

Edwin Briels, członek zarządu Federacji Turystyki Mjanma, dodał: “Nowy premier naszego rządu od roku postawił mocno na turystykę. Stawiamy nowe i wysokiej jakości hotele, rozbudowujemy infrastrukturę turystyczna i przede wszystkim promujemy Mjanma, jako destynację turystyczną. Staramy się, by wszyscy mieszkańcy kraju uczestniczyli w sektorze turystycznym i czerpali z niego korzyści.Ludzi, ich gościnność i otwartość są naszymi wielkimi zaletami. I wiem, że to spodoba się Polakom, bo też są otwarci i lubią rozmawiać z innymi ludźmi.

Dotarcie do Mjanma jest łatwe. Z Warszawy codzienne latają samoloty Emirates do Dubaju i dalej – we współpracy z Air Asia – do Yangon i Mandalay.
Mjanma reklamuje się hasłem “50 odcieni zieleni”. U nas znajdziecie rzeczywiście każdy odcień zieleni: od ciemnego podczas pory deszczowej do jasnego wody morskiej. Co do opadów, nie ma ich zbyt wiele, a na pewno nie są to długie okresy deszczowe. Co więcej, hotelarze oferują lunch za darmo, jeśli deszcz pada bez przerwy dłużej niż godzinę. Nie ma barier w podróżowaniu po Mjanma, w większości miejsc jest szybki i tani dostęp do WiFi. Nasza zaletą jest różnorodność: możemy zaoferować bogactwo zabytków kultury i architektury, najpiękniejsze plaże świata (archipelag Myeik), doskonałą, będącą koktajlem innych wpływów, kuchnię oraz wspomnianą już gościnność i otwartość mieszkańców.

Zdajemy sobie sprawę z popularności naszych sąsiadów i wykorzystujemy to. Razem z Narodową Organizacją Turystyczną Tajlandii promujemy się wspólnie pod hasłem: Dwa kraje – jeden kierunek. Między naszymi krajami funkcjonuje 25 lotów dziennie. W 2016 roku kraj nasz odwiedziło 2,8 turystów zagranicznych.”