Miasto z Piasku – nowa wystawa w Kolejkowie otwarta od 28 czerwca

Miasto z Piasku fot. archiwum Kolejkowo

Miasto z Piasku to nowość we wrocławskim Kolejkowie. Ponad tona piasku, rzeźby, miniaturowi plażowicze i wrocławskie legendy będą czekać na zwiedzających od 28 czerwca do 15 września.

Miasto z Piasku jest zapowiedzią letniej przygody. Szumiące wody oceanu skrywają tajemnicze stworzenia, a wrocławskie legendy snują się cieniem wśród zabytkowych kamieniczek. Kolejkowiczanie budują swoje miasto z przedmiotów pozostawionych wśród piasku, leżaków, parawanów, strojów kąpielowych, sznurków i ciast. Rozglądając się uważnie, będzie można odnaleźć piaskowe inspiracje sztuką, ekologią i legendami.

„Tworzenie budowli z piasku wymaga wiele pracy, cierpliwości i precyzji, ale efekt końcowy zdecydowanie jest tego wart. Inspiracją było nadchodzące lato, ekologia i nadmorskie kurorty” – podkreśla Klaudia Sztandera, architektka makiet.

„Kolejkowo bawi i edukuje, dlatego w Mieście z Piasku znajdziecie wakacyjną beztroskę i ekologię. Odwiedzający będą zaskoczeni w jaki sposób Kolejkowiczanie budują swój świat. Wykorzystują  każde ziarenko piasku, wykałaczkę, zgubiony na plaży łańcuszek czy pozostawioną puszkę” – mówi Jakub Paczyński, pomysłodawca Kolejkowa.

Miasto z Piasku otwarte będzie dla zwiedzających od 28 czerwca, aż do 15 września. Nowe scenki i piaskowe budowle powstały specjalnie z okazji otwarcia wystawy. Zwiedzanie wystawy jest w cenie biletu wstępu do Kolejkowa.

O Kolejkowie

Kolejkowo to duża, tętniąca życiem makieta, przedstawiająca rzeczywistość w 25-krotnym pomniejszeniu. Zajmuje powierzchnię 1500m2, a składa się na nią
około 4 tys. figurek ludzi i zwierząt oraz prawie 300 budynków. Można tam zobaczyć w miniaturze życie na wsi, potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wziąć udział w akcji ratunkowej, zobaczyć jeżdżące po torach pociągi czy tramwaje za dnia i nocą, pływający statek i autentyczne, historyczne budowle Dolnego Śląska, w tym Ratusz na rynku wrocławskim.

Kolejkowo znajduje się w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 32 zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kolejkowo prezentuje Miasto z Piernika w Sky Tower