Maroko luzuje zasady: wjazd bez testów dla zaszczepionych

Rachid Ennaciri fot. materiały prasowe

Władze Maroka poinformowały o zmianie zasad warunków wjazdu do kraju. Obecnie wymagana jest ważna karta szczepienia Covid-19 lub ujemny wynik testu PCR. Dodatkowo obowiązuje wypełnienie formularza zdrowia.

Od 17 maja 2022 r. od godziny 23:00, pasażerowie powyżej 12 roku życia, których miejscem docelowym jest Maroko, mogą zostać przyjęci na lot międzynarodowy po okazaniu następujących dokumentów: aktualnej karty szczepienia lub ujemnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godzin przed odprawą paszportową oraz wydrukowanego i podpisanego formularza zdrowia, który można wypełnić online.

Dla pasażerów poniżej 12. roku życia obowiązuje wyłącznie okazanie wypełnionego i podpisanego ww. formularza dostępnego online.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowego Organizacji Turystyki w Warszawie, jest przekonany, że decyzja zostanie doceniona przez profesjonalistów z branży turystycznej w Polsce i Europie Wschodniej. Anulowanie konieczności wykonywania testu PCR było możliwe dzięki poprawie sytuacji sanitarnej w Maroku, które znajduje się w zielonej strefie.

„Zniesienie ograniczeń następuje w odpowiednim momencie, na początku sezonu letniego, co powinno zostać dobrze przyjęte przez zagranicznych turystów odwiedzających Maroko. Ta decyzja zbiega się również z dużą międzynarodową kampanią komunikacyjną, którą Maroko rozpoczęło na rynkach międzynarodowych pod hasłem „Maroko królestwo świateł”” – komentuje Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowego Organizacji Turystyki w Warszawie.

Maroko otwiera granice od 15 czerwca