Maroko otwiera granice od 15 czerwca

Jedna z miejscowości na atlantyckim wybrzeży Maroka/AG

Od 15 czerwca będzie możliwe wznowienie międzynarodowych lotów do Maroka, a turyści będą mogli dostać do tego kraju w ramach działań pod hasłem „Morocco Safely”. W związku z tym, że przestrzeń powietrzna Królestwa jest nadal zamknięta, loty będą odbywały się na podstawie specjalnych zezwoleń.

Operacja ta zostanie przeprowadzona zgodnie z podejściem łączącym stopniowe otwieranie kraju, które uwzględnia rozwój lokalnej i międzynarodowej sytuacji epidemiologicznej, z utrzymaniem dotychczasowych osiągnięć w powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Polscy turyści mogą wjechać na terytorium Maroka, jeśli posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu i negatywny wynik badania PCR sprzed nie więcej niż 48 godzin od daty wjazdu na terytorium Maroka.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowej Organizacji Turystyki na Polskę i Europę Wschodnią, powiedział: Maroko jest gotowe na przyjęcie polskich turystów w ramach akcji „Morocco Safely”. Ponownie będą mogli korzystać z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak odkrywanie pustyni, wędrówki po górach Atlasu, wypoczynku na plażach, uprawiania sportów wodnych czy relaksu w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Wszystko to będzie się odbywać przy zachowaniu najwyższych standardów sanitarnych i zdrowotnych.”

www.visitmorocco.com