Maroko: czterokrotny wzrost liczby turystów z Polski w 2022 roku

Marrakesz /fot. MNTO

Według danych przekazanych przez Marokańską Narodową Organizację Turystyczną (MNTO) 41,3 tys. Polaków odwiedziło Maroko w 2022 roku, co daje wynik prawie cztery razy wyższy niż rok wcześniej. Prowadzona obecnie kampania promocyjna ma zwiększyć świadomość potencjału turystycznego tego kraju, a dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym z Polski staje się on całorocznym kierunkiem podróży wśród naszych rodaków.

Maroko wraca na listę kierunków wypoczynkowych Polaków z liczbą 41,3 tys. turystów w 2022 roku. Czterokrotny wzrost liczby podróżujących z Polski i bezpośrednie połączenia sprawiają, że narodowa organizacja turystyczna Maroka chce zwiększyć obecność promocyjną w naszym kraju. Działania wizerunkowe mają zwrócić uwagę przyszłych turystów, ale też wzmocnić współpracę z touroperatorami i liniami lotniczymi.

Nowa kampania promocyjna

„Naszym celem jest zwiększenie świadomości potencjału turystycznego Maroka zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i partnerów branżowych, by wspierać ich w budowaniu i urozmaicaniu oferty wyjazdowej. Wielokanałowa kampania „Maroko –Królestwo Światła” promująca nasz kraj czy obecność zespołu z atrakcyjnym stoiskiem na targach w Warszawie to ważne elementy strategii komunikacyjnej, które pozwalają docierać z przekazem do potencjalnych turystów” – mówi Rachid Ennaciri, dyrektor MNTO.

Polacy wybierali Agadir i Marrakesz

Dane dotyczące ruchu turystycznego z 2022 roku pokazują, że miastami cieszącymi się największą popularnością wśród Polaków były Agadir i Marrakesz, do czego przyczyniają się bezpośrednie połączenia lotnicze. Do Agadiru, nadmorskiego kurortu, który odwiedziło prawie 18,9 tys. turystów z Polski, można dolecieć bezpośrednio z Krakowa w cztery godziny.

Z kolei do Marrakeszu, chętnie odwiedzanego przez turystów lubiących podróżować samodzielnie, można dostać się bezpośrednio w takim samym czasie dzięki połączeniu z Lotniska Chopina w Warszawie linią Wizz Air, realizowanemu w okresie od listopada do kwietnia dwa razy w tygodniu.

„Chcemy przybliżyć też inne ciekawe miejsca, które są warte uwagi takie jak np. niewielkie portowe miasteczko nad oceanem, Essaouirę, jeden z najważniejszych ośrodków windsurfingu na świecie czy zachęcić do poznania Sahary poprzez podróż do Merzougi. Z pewnością podkreślimy też atrakcyjność trasy cesarskich miast, tj. Fezu, Marrakeszu, Rabatu, Meknes i Casablanki, z których każde przez pewien czas było siedzibą królów” – dodaje Rachid Ennaciri, dyrektor MNTO.

Prestiżowe, ekskluzywne i bajeczne hotele w Maroku