Marek Kamieński odchodzi z turystyki

Marek Kamieński/fot. AG

Marek Kamieński, wiceprezes OSAT, przewodniczący Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministrze Rozwoju, Pracy i Technologii, rezygnuje ze wszystkich swoich funkcji w branży turystycznej z powodów osobistych.

Przypomnijmy, że Marek Kamieński został powołany na przewodniczącego Rady Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministrze Rozwoju, Pracy i Technologii. Niedawno został też doradcą prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Był wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych, jest biegłym sądowym.

W rozmowie z przedstawicielem redakcji portalu WaszaTurystyka.pl, Kamieński powiedział, że rezygnuje z powodów osobistych.

Na ostatniej Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce znalazł się na 34. pozycji. W uzasadnieniu Kapituła napisał m.in. “Według członków kapituły, jego permanentna obecność w mediach jest ważnym czynnikiem wpływającym na turystykę. Ma także wartość edukacyjną. Kamieński jest medialną twarzą OSAT. Jest biegłym sądowym w zakresie turystyki, zawsze służącym radą w spornych sprawach związanych z prawem turystycznym. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach przy tworzeniu regulacji w turystyce. Obecny na posiedzeniach sejmowych komisji jest jedną z niewielu osób, które potrafią wyjaśnić posłom zawiłości prawne przepisów obowiązujących w turystyce.”

Dzisiaj po południu okaże się, który z wiceprzewodniczących zastąpi Marka Kamieńskiego na stanowisku Przewodniczącego Rady Ekspertów ds Turystyki.