Małopolska rozpoczęła sezon letni na Łapsowej Polanie

Sezon letni rozpoczął  się na Łapsowej Polanie
Widok z Łapsowej Polany/fot. archiwum MOT

16 maja przy Schronisku „Koliba” na Łapsowej Polanie Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z województwem małopolskim zainaugurowała letni sezon turystyczny.

Wydarzenie poprowadziła Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka Radia Kraków, aktorka, góralka z Zakopanego.

W ramach Inauguracji wystartował także projekt „W małopolskich górach bezpieczniej!”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju. Uczestnicy spotkali się z Edwardem Lichotą – zastępcą Naczelnika TOPR, międzynarodowym przewodnikiem górskim, który opowiedział nam o bezpieczeństwie w górach.

Tuż przed finałem wydarzenia odbył się start balonów na ogrzane powietrze z Łapsowej Polany niedaleko schroniska „Koliba”. Został także rozstrzygnięty Konkurs Małopolska STARTUJE!, w którym nagrodą był rejs balonem nad Małopolską.

Całość wydarzenia zwieńczył koncert zespołu Dikanda. Występ Dikandy zainaugurował nowy cykl koncertów w schroniskach górskich w Małopolsce pn. „Księżycowe Granie”.

Gościem wydarzenia był Andrzej Gut Mostowy – wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju, który wraz z gospodarzami inauguracji: Tomaszem Urynowiczem – wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Grzegorzem Biedroniem – prezesem MOT, podczas briefingu prasowego, jednym głosem zachwalali uroki  regionu, zachęcając do wypoczynku i spędzania wolnego czasu właśnie w Małopolsce, Podczas spotkania Grzegorz Biedroń na ręce ministra i marszałka przekazał opracowanie pt. „Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej”, które jest efektem eksperckiej współpracy MOT i Fundacji Best Place.

https://www.facebook.com/mot.krakow/videos/1175398289512530/