Lufthansa pierwsza z wielkich ogłasza siatkę na lato 2022 – więcej USA i kilka innych nowości

Nowe malowanie samolotu Lufthansy

Lufthansa jako pierwsza z dużych lotniczych grup w Europie pokazuje swoją siatkę połączeń na lato 2022. Wygląda to optymistycznie, szykuje się spory nalot na USA jest też kilka innych nowości.

A350 to nowe kierunki w USA od Lufthansy i Eurowings Discover

Zwiększenie obecności w USA jest możliwe dzięki dostawom kolejnych nowoczesnych i oszczędnych samolotów od Airbusa, a mianowicie A350-900.

Lato 2022 ma więc oznaczać kolejne dwa kierunki na liście amerykańskich destynacji. Polecimy więc do ekscytującego San Diego w Kalifornii, drugim kierunkiem będzie Saint Louis w stanie Missouri.

Do tego dodać należy jeszcze zwiększoną aktywność spółki córki Eurowings Discover. Ona poleci z kolei z Monachium do Las Vegas.

Discover leci na najpopularniejsze wakacyjne long-haule także z Monachium

Ważną informacją  jest właśnie ta o kopiowaniu sukcesu wakacyjnych destynacji oferowanych z Frankfurtu poprzez zaoferowanie ich również z Monachium.

Discover poleci więc do wspomnianego Las Vegas , ale także do doskonale sprzedającego się Cancun i na Punta Canę. Z rosnącej long-haulowej oferty Discover z Monachium mogą się cieszyć także polscy klienci grupy Lufthansa. W ten bowiem sposób dostajemy jeszcze większe możliwości wakacyjnych egzotycznych wypadów i to via dużo bardziej przyjazne lotnisko. Możemy też liczyć na ciekawe promocje milowe, w ramach programu Miles&More. Podobne do tych jakimi możemy obecnie cieszyć się na kierunku Dubaj.

Wraca Bangkok i pojawia się Rio

To nie koniec dobrych wieści w temacie nowych połączeń długodystansowych. Do siatki Lufthansy wraca Bangkok i on także będzie oferowany z Monachium. Możemy więc spodziewać się iż Lufthansa dołączy do linii, które walczą o klienta na Tajlandie z Polski. Tym bardziej ze operowanie zaczynamy w lecie, czyli poza tradycyjnym sezonem.

Tajlandia w rewelacyjnych cenach do Bangkoku lecimy za mniej niż 1600 zł nowi graczy w grze

Obok Bangkoku warto zwrócić uwagę na Rio, nie jest to topowy kierunek dla Polaków. Może być jednak rozważany przez biura organizujące wyjazdy incentive.

W Europie warto zwróci uwagę na Norwegie i Liverpool

Kierunki europejskie dużo mniej ekscytują klientów niż te long-haulowe. Warto jednak obserwować rozwój siatki europejskiej, także w kontekście planów naszego narodowego przewoźnika.

Tutaj na wyróżnienie zasługują nowe rejsy do Norwegii, Lufthansa poleci do Stavanger i Bergen. Norwegia podobnie jak Islandia mimo tego iż jest drogą destynacją to ma swoich zagorzałych fanów, w tym również agencje eventowe. Można też liczyć na niemały ruch związany z platformami wiertniczymi. Celem Lufthansy może być też walka o wysokopłatnego klienta z Norwegii, na rejsy long-haulowe operowane z Frankfurtu i Monachium.

Poza Norwegia zwraca uwagę Liverpool, w dobie low-costów mało tradycyjnych linii decyduje się na bezpośrednie regularne loty do Wielkiej Brytanii na inne lotniska niż te londyńskie.

Victoria Falls dołącza do Kilimandżaro jako nowe odkrycie w Afryce

Na koniec prawdziwy smaczek, otóż ogłoszono nowe polaczenie do Victoria Falls w Zimbabwe, będzie ono operowane przez Eurowings Disvover. Tutaj z pewnością głównym klientem jest wakacyjny klient grupowy/także spod znaku Mice i Luxury Travel.

Victoria Falls pojawia się w siatce zapewne jako konsekwencja sukcesu innego niekonwencjonalnego kierunku, który został dołączony do siatki w 2021 roku. A mianowicie Kilimandżaro. Widać iż na rynku jest popyt na tego typu oryginalne kierunki pozwalające znaleźć się tuż przy wspanialej turystycznej atrakcji po ledwie kilku godzinach lotu.

Czekamy na odpowiedz KLM/AF i BA, z pewnością nadejdzie ona dość szybko. Duże linie tradycyjnie starają się wyjść z produktem tak szybko jak to możliwe, by od razu kontraktować ruch tour operatorski. Mniejsi gracze jak LOT czekają z tym dużo dłużej, tracąc zarazem dużą część sprzedaży first-minute.